Spor o odškodné pro Čunkovu sekretářku míří do závěrečné fáze

Sekretářka versus někdejší vlivný lidovecký politik. Dramatické události kolem kauzy někdejšího předsedy lidovců Jiřího Čunka plnily titulní stránky novin. Teď jsou tyto články součásti civilního sporu, ve kterém Čunkova bývalá sekretářka Marcela Urbanová žádá desetimiliónové odškodnění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marcela Urbanová. | Zdroj: ČTK

Sexuální obtěžování a převzetí úplatku – tato tvrzení Marcely Urbanové roztočila mediální kolotoč i policejní vyšetřování. Ostravský soud teď řeší dozvuky kauzy. Bývalá sekretářka se cítí poškozená na svých osobnostních právech, a to výroky, které na její adresu politik pronesl.

Přehrát

00:00 / 00:00

Soudní spor sleduje reportérka Andrea Čánová

„Já se cítím být rovnocenným občanem této země jako pan Čunek, aproto využívám svého práva bránit se proti výrokům, kterými mi v období, kdy byl veřejným činitelem, jedním z nejvýše postavených v této zemi, škodil,“ uvedla Marcela Urbanová.

„Spíš by to mělo být naopak – pan Čunek je ten, který byl v celé té věci osobou poškozenou, což se později ukázalo; trestní stíhání vůči němu bylo zastaveno,“ reagoval advokát Jiřího Čunka Radek Závodný.

Soudkyně Radmila Baďurová dnes pravděpodobně ukončí dokazování a vyzve obě strany k závěrečným přednesům.

Andrea Čánová, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme