Spor o odškodné za let zpožděný po srážce s ptákem půjde znovu k soudu

Ústavní soud vyhověl stížnosti firmy Travel Service a nařídil znovu projednat její spor s cestujícími o odškodnění za zpožděný let. Firma argumentovala tím, že zpoždění způsobila mimořádná okolnost, a to srážka letadla s ptákem.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letadlo Travel Service. Ilustrační foto

Letadlo Travel Service. Ilustrační foto | Foto: Tomáš Adamec

Soudce-zpravodaj Jan Filip ale upozornil, že Ústavní soud by spor vrátil k novému projednání i v případě, že by pražský soud rozhodl opačně.

„Tady chybí základní předpoklad v tomto řízení, to znamená položení předběžné otázky Soudnímu dvoru Evropské unie, a to z toho důvodu, že nejsou vyjasněny všechny otázky v nařízení, které upravuje právě odškodňování cestujících při zpoždění letadla nebo zrušení letu,“ vysvětlil Filip.

Jestli bude Travel Service odškodné platit, nebo ne, není jisté. Zpoždění letu totiž nezavinila jen nehoda s ptákem, ale také technická závada.

O případné náhradě škody bude znovu rozhodovat Obvodní soud pro Prahu 6.

Předtím ale musí položit předběžnou otázku Soudnímu dvoru Evropské unie, který problematiku zpoždění letu v důsledku střetu letadla s ptákem řešil.

Vlasta Gajdošíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme