Spor o TV3 opět na začátku

Ústavní soud zrušil rosudek Městského soudu v Praze, který rozhodoval o stížnosti investora někdejší televize TV3 na Radu pro rozhlasové a televizní vysílání. Investor tehdy žaloval radu kvůli zákazu převodu licence k televiznímu vysílání Martina Kindernaye na společnost KTV.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

justice | Foto: Alena Palečková | Zdroj: AFP

Podle právního zástupce investora, Ladislava Štorka, bude mít tento rozsudek vážný vliv na arbitráž proti České republice. V ní chce lucemburská společnost European Media Ventures od Česka získat přibližně jednu miliardu korun jako zničenou investici to TV3.

"Rozhodnutí Ústavního soudu výrazně posiluje šanci EMV v mezinárodní arbitráži, neboť Ústavní soud dal jednoznačně za pravdu investorovi v tom smyslu, že rada a potažmo městský soud postupovaly v rozporu s Ústavou, se zákonem. A právě v důsledku tohoto nezákonného postupu došlo ke zničení investice EMV do projektu TV3," řekl Radiožurnálu Štorek.

Vedoucí informačního oddělení Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Pavel Barák Radiožurnálu řekl, že Rada teď bude čekat na nový rozsudek Městského soudu v Praze. Její zamítavé rozhodnutí o převodu televizní licence na KTV totiž zrušeno nebylo.

Milan Kopp, David Vandrovec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme