Spor o TV3 opět na začátku

Ústavní soud zrušil rosudek Městského soudu v Praze, který rozhodoval o stížnosti investora někdejší televize TV3 na Radu pro rozhlasové a televizní vysílání. Investor tehdy žaloval radu kvůli zákazu převodu licence k televiznímu vysílání Martina Kindernaye na společnost KTV.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

justice

justice | Foto: Alena Palečková | Zdroj: AFP

Podle právního zástupce investora, Ladislava Štorka, bude mít tento rozsudek vážný vliv na arbitráž proti České republice. V ní chce lucemburská společnost European Media Ventures od Česka získat přibližně jednu miliardu korun jako zničenou investici to TV3.

"Rozhodnutí Ústavního soudu výrazně posiluje šanci EMV v mezinárodní arbitráži, neboť Ústavní soud dal jednoznačně za pravdu investorovi v tom smyslu, že rada a potažmo městský soud postupovaly v rozporu s Ústavou, se zákonem. A právě v důsledku tohoto nezákonného postupu došlo ke zničení investice EMV do projektu TV3," řekl Radiožurnálu Štorek.

Vedoucí informačního oddělení Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Pavel Barák Radiožurnálu řekl, že Rada teď bude čekat na nový rozsudek Městského soudu v Praze. Její zamítavé rozhodnutí o převodu televizní licence na KTV totiž zrušeno nebylo.

Milan Kopp, David Vandrovec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme