Spor Zemana se Zemanem. Nejvyšší státní zástupce odmítl přijít na Hrad, poslal omluvenku

Příliš často se nestává, že by někdo odmítl přijít na Pražský hrad na pozvání prezidenta Miloše Zemana. Podle serveru Seznam Zprávy se tak ale stalo v případě pozvánky nejvyššího státního zástupce Pavel Zeman. Ten se z návštěvy omluvil.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Místo návštěvy u hlavy státu nejvyšší státní zástupce poslal omluvenku. Podle serveru Seznam Zprávy prezidentovi vzkázal, že dozoruje vyšetřování kauzy korupce v Lesní správě Lány. Ta patří pod prezidentskou kancelář.

"... při jakémkoliv kontaktu se zástupci jiných veřejných institucí dbám na to, aby nebyla ohrožena důvěryhodnost státního zastupitelství," vysvětlil žalobce Zeman své odmítnutí návštěvy na Hradě. 

"Nevidíme důvod toto stanovisko komentovat. Každý je zodpovědný za svou růži," napsal serveru mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.

Zásah v sídle Lesní správy Lány má podle Mynáře podobné rysy jako akce kolem Rittiga a Nečasové

Číst článek

Seznam však uvádí ještě další možnou příčinu, proč žalobce na Hrad nepůjde. Připomíná například jeho upozornění, že politici chtějí omezit pravomoci žalobců.

Důvodem sporu obou Zemanů můžou být také výroky prezidenta na adresu vyšetřování kauzy Čapí hnízdo, které se týká představitelů hnutí ANO Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka. Hlava státu totiž zpochybnila nezávislost státního zastupitelství a policie. Podle prezidenta jde o snahu ovlivnit demokratické volby, připojila další možné zdůvodnění redakce Seznamu.

pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme