Sportovní svazy by měly do srpna od státu dostat zbývající tři miliardy korun na svůj provoz

Sportovní organizace by měly od státu dostat většinu dotací na provoz do konce prázdnin. Premiér Bohuslav Sobotka z ČSSD to řekl po schůzce s ministrem školství a zástupci sportovních svazů.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr školství Stanislav Štěch z ČSSD (vlevo) a Předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval | Foto: Roman Vondrouš | Zdroj: ČTK

Zatím mají organizace na účtech 1,4 miliardy korun, státu ještě zbývá přerozdělit přibližně tři miliardy. Předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval to ocenil. Zároveň ale zopakoval, že některé svazy jsou v kritické situaci.

O sportovní dotace požádaly i zbývající sportovní svazy

Číst článek

„Řada svazů především zimních sportů, které už za sebou mají sezonu, nedostaly potřebné finanční prostředky, tak jsou opravdu ve velmi kritické situaci, takže ve své podstatě počítají jednotlivé týdny tak, aby přežili. Takže tam ta situace není jednoduchá, ale doufám, že dneska jsme se dohodli na základních principech. Aspoň, že ty peníze, se kterými počítali v rozpočtu, mohou očekávat," řekl Radiožurnálu Kejval.

Podle Sobotky se resort a organizace dohodly na vytvoření expertní skupiny, která by do roku 2018 upravila současná pravidla. „Letošní situace není způsobená jenom vyšetřováním policie, které se týká některých sportovních dotací, ale je způsobena také tím, že ministerstvo školství se snaží reflektovat kontrolní závěry Nejvyššího kontrolního úřadu a ministerstvo školství přistoupilo ke zpřísnění podmínek pro poskytování dotací," vysvětlil Sobotka.

Všechny velké sportovní svazy už podle ministerstva školství o peníze požádaly ve druhém kole výzvy. Původně některé organizace tvrdily, že jsou pro ně podmínky nesplnitelné, a o peníze proto v úvodním kole nežádaly. Kejval řekl, že je ministerstvo na jejich žádost změnilo. Ministr školství Stanislav Štech za ČSSD ale uvedl, že resort jen upravil formulář.

Václav Štefan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme