Spory kolem Novy se zabývala mediální rada

Jednatel společnosti CET 21, která vlastní licenci na vysílání televize Nova, Aleš Rozehnal dnes po jednání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání znovu zopakoval, že Vladimír Železný už není ředitelem televize Nova. Místopředseda Rady Petr štěpánek je ovšem zcela opačného názoru. Radní více než dvě hodiny poslouchali účastníky nejnovějšího sporu kolem této televize. Aleš Rozehnal se totiž v pátek neúspěšně pokusil odvolat Vladimíra Železného. Nejnověji pak vyhlásil konkurz na jeho místo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Železný | Foto: TV NOVA

Členové Rady pro rozhlasové a televizní vysílání si dnes vyslechli obě strany sporu, žádné stanovisko ale nezaujali. "K žádnému závěru jsme nedošli, zatím jen zkoumáme, kdo je vůbec oprávněn za společnost CET 21 vystupovat," řekl místopředseda Petr Štěpánek. "Toto naše dnešní jednání směřovalo k tomu, že jsme se chtěli stran zeptat, jestli jsou ochotny dál jednat a najít nějaký kompromis, nějakou dohodu. Byli jsme jak panem doktorem Železným, tak paní doktorkou Šmuclerovou i panem doktorem Rozehnalem ujištěni, že se hledá některá řešení a že jednají a že ta dohoda by mohla být na stole v řádu několika dní."

Páteční pokus odvolat Železného přerostl v šarvátku mezi bodyguardy obou stran. Spor musela řešit dokonce policie, která prohlásila, že v době rvačky byl v budově přítomen některý radní nebo zaměstnanec úřadu vlády. Mluvčí rady ovšem tuto informaci popřel. Rozehnla odůvodnil pokus o odvolání železného finančními problémy spoelčnosti. Železný naopak řekl, že CET 21 vytváří zisk, řádně ho zdańuje a své závazky platí.

Rozehnal tvrdí, že má ve společnosti většinu. Vladimír Železný to ale nebere vážně a říká, že je stále ředitelem.

Markéta Kaclová, Patrik Kaizr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme