Správní rada VZP odkládá o měsíc rozhodnutí o IZIPu

Správní rada Všeobecné zdravotní pojišťovny se dohodla, že o měsíc odloží rozhodnutí o budoucnosti projektu elektronických zdravotních knížek IZIP. Více času na řešení ale pojišťovna nemá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

TK k současné situaci ve Všeobecné zdravotní pojišťovně (VZP), předseda správní rady VZP Marek Šnajdr a ředitel VZP Pavel Horák, | Foto: Filip Jandourek

Rada chce rozhodnout až 21. listopadu, tedy pouhé 3 dny před tím, než má vyřknout definitivní slovo o eventuálním nákupu akcií od zatím neznámého investora.

Předseda správní rady a poslanec Marek Šnajdr řekl, že rada pro své rozhodnutí potřebuje dodat do měsíce veškerou dokumentaci, smlouvy a analýzu majetkových vztahů kolem společnosti IZIP. Ředitel Horák ji má předložit do poloviny listopadu.

Další podmínkou je odkrytí jména neznámého investora, který stojí za švýcarskou společností vlastnící 49 procent IZIPu. Bez zveřejnění jeho totožnosti nebude možné dále pokračovat, jeho právní zástupce to však dosud odmítal.

Za měsíc se tedy rozhodne o jedné ze tří možností: buď do projektu vstoupí onen investor a začne IZIP platit, nebo pojišťovna celý IZIP převezme a nebo z něho naopak vystoupí.

Lucie Maňourová, Petr Sehnoutka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme