Správní rada VZP rozhodne o vypovězení smluv s IZIP

Pondělí zřejmě zasadí další ránu projektu elektronických zdravotních knížek v Česku. Správní rada Všeobecné zdravotní pojišťovny má totiž hlasovat o vypovězení smluv s IZIP a čeká se, že by vedení mělo dostat od rady úkol smlouvy vypovědět, pravděpodobně do poloviny roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Správní rada Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) projednala zprávu o výsledcích auditu ve společnosti IZIP | Foto: Filip Jandourek

Na ukončení projektu se dohodli premiér Petr Nečas a ministr zdravotnictví Leoš Heger, rozhodnout ale musí rada.

IZIP tvrdí, že Česku hrozí mezinárodní ostuda. Zdravotní knížky jsou součástí evropského projektu, v němž přes 20 zemí koordinuje elektronické zdravotnictví.

Podle některých členů správní rady Česku žádná ostuda nehrozí, protože IZIP může pokračovat i bez Všeobecné zdravotní pojišťovny. Ministerstvo zase říká, že zajistí za IZIP plnohodnotnou náhradu.

Největší zdravotní pojišťovna dala do projektu za deset let skoro dvě miliardy korun. Problém by mohl být i s tím, co se stane s nasbíranými daty pacientů.

Lenka Jansová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme