Informační Covid Portál zahájil zkušební provoz. Web vznikl na Feriho popud, pomohli s ním dobrovolníci

Srozumitelně informovat o vládních opatřeních proti koronaviru a životních situacích v době epidemie. To si klade za cíl nový web Covid Portál, který byl v pilotní verzi spuštěn v pátek večer. Stránka vznikla na popud poslance Dominika Feriho (TOP 09) během interpelací vlády. Premiér Andrej Babiš (ANO) nápad před dvěma týdny podpořil. Do projektu se posléze zapojili i dobrovolníci z iniciativy Česko.Digital.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Informační webová stránka Covid Portál

Nový Covid portál má především zpřístupnit opatření vlády tak, aby byla srozumitelná a jasně komunikovaná | Zdroj: Repro Covid Portál

Covid Portál má občanům především usnadnit orientaci v protiepidemických opatřeních. Na stránkách tak lidé najdou shrnutí a vysvětlení aktuálních opatření stejně jako možností, co mohou v různých životních situacích dělat.

Web také zahrnuje užitečné odkazy na ministerstvo zdravotnictví, Ústav zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) nebo důležité telefonní kontakty. Zatím vše běží ve zkušebním provozu. 

Covid Portál by měl přehledně vysvětlit současná protikoronavirová omezení | Zdroj: Repro Covid Portál

Na stránkách nechybí ani přehled kompenzačních programů pro podnikatele i zaměstnance zasažené koronavirovou krizí, zvlášť popisují například pravidla pro svatby, pohřby nebo stěhování v době epidemie.

Část webu se věnuje možnostem trávení volného času, další fungování obchodů, služeb, pošt nebo bank. Oddíl o covidu-19 pojednává třeba o karanténě, sankcích za porušení vládních opatření a radí, kdy vyhledat lékařskou péči.

Web nabízí i informace pro podnikatele | Zdroj: Repro Covid Portál

‚Polidštit‘ komunikaci

Impulz k vytvoření portálu přinesl poslanec Dominik Feri (TOP 09) před dvěma týdny při vládních interpelacích, kdy poukazoval na nesrozumitelnost vládních opatření psaných právnickým jazykem. Premiér Andrej Babiš problém uznal a řekl, že by bylo dobré vládní komunikaci „polidštit“.

Covid Portál upozorňuje i na hoaxy, které se v souvislosti s epidemií šíří | Zdroj: Repro Covid Portál

Portál vznikl během dvou týdnů pod vedením Vladimíra Dzurilly, ředitele Národní agentury pro komunikační a informační technologie, ve spolupráci s Ferim a dobrovolníky z komunity Česko.Digital.

Podle Evy Pavlíkové z Česko.Digital se do budoucna počítá také s možností integrace portálu do aplikace eRouška.

btk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme