Squatteři chystají další akce v rámci Týdne nepřizpůsobivosti

Squatteři chystají další akce v rámci takzvaného Týdne nepřizpůsobivosti. Hned na úterý plánují protesty proti změnám shromažďovacího zákona a ve Stromovce squatterkou hru Obsaď a žij. Skupinu squatterů, které v neděli zatkla policie, čeká soud.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Squatteři Na Slupi 1 | Foto: Monika Horská

O akcích je pražská policie informovaná. "Nebudu ale komentovat, jak moc informací máme. Samozřejmě informacemi disponujeme a bude přijímat opatření," řekl v ranním interview Radiožurnálu mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

V pondělí nebo v úterý by měli stanout před soudem squatteři, které policie zadržela při zásahu na pražském Albertově. O víkendu se pokusili vniknout do prázdného a několik let chátrajícího objektu v Apolinářské ulici, který patří italské firmě. Ta se ovšem o dům nestará.

Přehrát

00:00 / 00:00

O zásahu proti pražským squatterům mluvil v ranním interview Radiožurnálu mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Počánání squatterů je ale nezákonné. Policie proti nim zasáhla a asi dvacítku lidí zadržela.

"Mohu potvrdit, že zadržení jsou stále v rukou policie, konkrétně v cele předběžného zadržení," upřesnil Hulan. Jsou podezřelí z trestného činu porušování práv k bytu, domu a nebytovému prostoru, za což jim hrozí až dva roky vězení.

ČRo 1 - Radiožurnál, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme