Sraz kováků končí mírným sporem

Spory mezi kováky a odborovou centrálou nejsou nikterak vážné. Domnívá se to staronový předseda odborového svazu KOVO Jan Uhlíř. Šéf českomoravské konfederace Richard Falbr označil právě končící sjezd kováků za přehlídku ztraceného času. To ale podle nového vedení svazu není pravda.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dohodli se prý o další strategii zejména v otázkách nového zákoníku práce, penzijní reformy a našeho vstupu do Evropské unie. Potvrzuje to časté neshody kováků s konfederací. Podle jejich staronového šéfa Jana Uhlíře se ale musí mít na paměti, že kováci často upozorňují na problémy dřív než celá konfederace. Osobně nevidí v této situaci problém, neboť se jen potvrzuje, že české odbory jsou demokratické a je v nich prostor pro vnitřní diskuzi. Jan Uhlíř kvůli neshodám s Richardem Falbrem s prací v odborech neskončí, i když, jak říká, jeho manželka by to velmi ráda viděla, protože musí dodělat dům.

Markéta Kaclová, Dušan Valenta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme