Srážce vlaků na Karlovarsku mohli zabránit tři lidé

Až pětileté vězení hrozí trojici železničářů, která podle policie zavinila květnovou srážku vojenského a nákladního vlaku u Vojkovic na Karlovarsku. Při nehodě tehdy zahynul třiapadesátiletý strojvůdce nákladní soupravy a zraněno bylo 14 amerických vojáků. Policie dnes trojici mužů obvinila z trestného činu obecného ohrožení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Srážka vlaků | Foto: Česká televize

Z trestného činu obecné nebezpečnosti byli obviněni signalistka na stavidle a dále výpravčí ze stanic ve Vojkovicích a Stráž nad Ohří. Jak uvádí mluvčí karlovarské policie Zdena Papežová, všichni obvinění jsou stíháni na svobodě. "Trest, který jí hrozí za tento trestný čin, stanoví trest odnětí svobody od jednoho do pěti let nebo peněžitý trest."

Podle mluvčího drah Pavla Tesaře jsou všichni od nehody postaveni mimo službu a nemine je ani finanční postih, protože drahám vznikla škoda za 12 miliónů korun. Čeká se jen na to, až inspektoři uzavřou vyšetřování případu, což by mohlo být v polovině příštího měsíce: "Na základě ukončení toho šetření hrozí těmto zaměstnancům vymáhání náhrady škody ve výši maximálně čtyřapůlnásobku průměrné měsíční mzdy, protože se mohlo jednat o nedbalostní trestný čin. Také hrozí těmto zaměstnancům výpověď pro hrubé porušení pracovních povinností."

Podle informací ředitelství Českých drah byli zaměstnanci ihned po nehodě převedeni na méně zodpovědnou práci. Vyšetřovatel vyčíslil hmotnou škodu na dvacet miliónů korun.

Markéta Kaclová, Jana Zemanová, Zdeněk Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme