Srážka dvou osobních vlaků na Strakonicku způsobila několik zranění

Dva osobní vlaky se v sobotu ráno čelně srazily mezi zastávkami Pražák a Svinětice na Strakonicku. Ve vlacích cestovalo celkem dvacet lidí, několik cestujících utrpělo při srážce lehčí zranění. Přesto na místo dorazilo několik sanitek a také vrtulník záchranné služby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vrtulník záchranné služby | Foto: Hasičský záchranný sbor MS kraje

Českému rozhlasu to potvrdil šéf Jihočeské záchranné služby Marek Slabý: "Na místě bylo jedenáct zraněných. Z toho dva s tržnými ranami trupu a končetin byli odvezeni do nemocnice ve Strakonicích, dva lehce zranění do nemocnice v Prachaticích. Letecká záchranná služba, která byla k této nehodě také odeslána, byla vzhledem ke struktuře zranění odvolána k dopravní nehodě u Netolic."

Pravděpodobnou příčinou srážky je podle Jana Kučery z Drážní inspekce selhání lidského faktoru. Strojvůdce jednoho z vlaků si zřejmě spletl sobotní jízdní řád s nedělním a vyjel na trať ve chvíli, kdy neměl.

Na stejné železniční trati asi šest kilometrů od místa sobotní nehody, u zastávky Blanice, se dva vlaky srazily také před třemi lety. Tehdy byly následky nehody ještě tragičtější, došlo k dvěma úmrtím. Příčina nehody byla podobna jako při letošním neštěstí: jeden ze stojvedoucích nevyčkal příjezdu protijedoucího vlaku.

Naděžda Hávová, Pavel Schrötter Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme