Srážka na přejezdu zastavila vlaky do Jaroměře

Na železničním přejezdu v Černožicích na Hradecku se ráno srazil motorový nákladní vlak s osobním automobilem. Při nehodě nikdo nezemřel, zablokovala ale na dvě hodiny dopravu na trati z Hradce Králové do Jaroměře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

železniční přejezd | Foto: portal.space.cz

Osobní auto se střetlo s nákladní soupravou krátce před šestou hodinou ráno. Vlak naštěstí jel pomalu a náraz nebyl příliš silný. Čtyřčlenná osádka vozu utrpěla pouze lehčí zranění. Záchranka je odvezla do nemocnice na ošetření.

Srážka zastavila železniční dopravu v úseku mezi železničními stanicemi Jaroměř a Smiřice. "Vlaky jezdí buď odklonem, nebo jsou nahrazeny autobusy," řekl Radiožurnálu Pavel Tesař z tiskového oddělení Českých drah. Likvidace nehody nakonec trvala necelé dvě hodiny, vlaky na trati opět začaly jezdit v 7:45.

Nehodu zřejmě zavinil řidič osobního vozu. V okamžiku, kdy auto přejíždělo přes železniční přejezd u zastávky Černožice, byla podle předběžného zjištění inspektorů světelná signalizace v provozu.

Martin Hromádka, Markéta Fialová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme