V Němčicích nad Hanou se srazila lokomotiva s osobním vlakem. Dva lidé jsou zranění

V Němčicích nad Hanou na Prostějovsku se v sobotu odpoledne srazila lokomotiva s osobním vlakem. Provoz na trati mezi Nezamyslicemi a Kojetínem je přerušen, vozy vykolejily. Dva lidé byli zraněni, sdělila policejní mluvčí Miluše Zajícová. Zranění podle ní utrpěl jeden cestující v osobním vlaku a strojvedoucí v samotné lokomotivě. Mluvčí Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje Lucie Mikisková řekla, že v obou případech šlo o lehká zranění.

Aktualizováno Němčice nad Hanou (Prostějov) (Aktualizováno: 20:01 31. 7. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Čekáme na příjezd speciálního jeřábu z Brna,“ uvedl v sobotu v 18.00 Hrehuš. Přes noc se budou odstraňovat vykolejené vozy, hotovo by mohlo být v neděli ráno. Následně se budou ještě opravovat poškozené koleje. Kolem nedělního poledne by mohla být zprovozněna jedna kolej.

Strojvedoucí byl s otřesem mozku letecky transportován do olomoucké nemocnice. Zraněný cestující z osobního vlaku byl muž ve středním věku, kterého zdravotníci převezli s poraněním hrudníku do prostějovské nemocnice.

Podle twitteru Správy železnic vykolejily dva osobní vozy, vlak a lokomotiva se srazily ve stanici Němčice nad Hanou. Provoz byl zastaven po 13. hodině, zajišťuje se náhradní autobusová doprava.

Podle Drážní inspekce, která na místě zjišťuje příčiny a okolnosti mimořádné události, byly na místě škody odhadnuty na 10,3 milionu korun. Z toho tři miliony korun se týkají osobního vlaku, pět milionů lokomotivy a 2,3 milionu korun je škoda na trati. 

Podle webu Českých drah by mohl být provoz obnoven v neděli kolem 16.00.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme