Srážka pandurů byla podle policie přestupkem. O výši trestů rozhodnu v řádech týdnů, řekl velitel

Srážka pěti obrněných vozidel Pandur u Tábora z loňského listopadu byla podle policejního vyšetřování přestupkem. Vojáci nedodrželi při jízdě bezpečnou vzdálenost mezi vozidly. Případ proto dostal k došetření velitel táborského vojenského útvaru, který by měl rozhodnout o míře zavinění, informovalo tiskové oddělení ministerstva obrany.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Táboře se srazilo pět Pandurů a osobní auto

V Táboře se srazilo pět Pandurů a osobní auto | Foto: Michal Hořava

Pětice pandurů a osobní auto v Táboře Čekanicích havarovaly loni 4. listopadu ráno, lehce zraněno bylo podle tehdejších informací 11 vojáků, žena a dítě.

Protože součástí nehody bylo civilní vozidlo, vyšetřoval ji táborský dopravní inspektorát. Policie ČR v úterý předala výsledek svým kolegům z Vojenské policie (VP), poznamenala mluvčí VP Lenka Haberová. Podle dřívějších informací policisté čekali na návrat účastníků nehody z nemocenské, aby je mohli vyslechnout.

Policisté následně dospěli k názoru, že hlavní příčinou dopravní nehody bylo nedodržení dostatečné bezpečnostní vzdálenosti mezi vozidly. Vojenská policie podle Haberové spis postoupila veliteli Vojenského útvaru 1825 Tábor, který je pro vojáky správním orgánem. "Správní orgán podezření mající znaky přestupku projedná a rozhodne o míře zavinění," dodala Haberová.

Vyšetřování srážky pandurů s fabií vázne. Někteří vojáci jsou stále na nemocenské

Číst článek

„Rozhodnutí o výši trestů pro vojáky bude trvat řádově několik týdnů. Tresty jim hrozí stejné jako civilistům,“ řekl Zpravodajskému webu Českého rozhlasu velitel táborské posádky Martin Špičák.

Jaká škoda při nehodě vznikla, zatím armáda neví. Mluvčí generálního štábu Jan Šulc řekl, že ji bude možné vyčíslit až po opravě poničených strojů.

„My jsme museli počkat na uzavření toho šetření. Stroje budou muset být nasunuty do servisního závodu k provedení defektoskopie a ty stroje budou muset být prohlednuté. Do doby, než bylo uzavřené šetření, jsme nemohli s těmi stroji hýbat,“ řekl mluvčí generálního štábu Jan Šulc. Podle spekulací by se měla škoda pohybovat v řádu milionů korun.

ČTK, Petr Jadrný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme