Srážka s vlakem si vyžádala dva životy

Sedmdesátiletý řidič a dvanáctiletá dívka zemřeli při železniční neštěstí, které se odehrálo nedlouho po poledni u Pozďatína na Třebíčsku. Z místa nehody bylo do brněnské nemocnice přepraveno další těžce zraněné dítě. Podle předběžného šetření tragickou nehodu zavinila nepozornost řidiče osobního automobilu.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

železniční doprava

železniční doprava | Foto: Jan Rosenauer

Ve čtvrt na dvě se mezi Studencem a Pozďatínem střetl osobní vlak jedoucí ze Studence do Velkého Meziříčí s osobním autem. K nehodě došlo na přejezdu zabezpečeném výstražnými kříži," řekl Českému rozhlasu mluvčí Drážní inspekce Zdeněk Neusar.

Srážku s vlakem s největší pravděpodobností zavinil řidič osobního auta. Je o tom přesvědčená drážní inspekce. Železniční přejezd je bez zvukové signalizace s velkou viditelností na obě strany. Jak řekl mluvčí inspekce Jan Kučera, tato nehoda je smutným důkazem krátkodobé nepozornosti.

"Bohužel musíme říci, že tato nehoda je typickou ukázkou situace, kdy řidiči nerespektují varování před přejezdem, to znamená značku výstražných křížů. Často si myslí, že před vlakem stihnou přejet přes koleje, ale není to pravda. Málokdo dokáže odhadnout rychlost blížícího se vlaku, problém s tím mají i zkušení řidiči. Z našeho pohledu je to jedna z mnoha nehod, kde je evidentní zavinění na straně řidiče," konstatoval tiskový mluvčí.

Petr Nováček, Markéta Pešková, Rudolf Kučera Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme