Vyšetřování srážky vlaků u Českého Brodu pokračuje. Policie nařídila soudní pitvu strojvedoucího

Policisté dál vyšetřují úterní srážku vlaků u Českého Brodu. Nařídili soudní pitvu strojvedoucího, který při nehodě jako jediný zemřel. Měla by podle nich odhalit příčinu úmrtí, jak serveru iROZHLAS.cz řekla policejní mluvčí Martina Fejfarová. Soudní pitva je na rozdíl od zdravotní podrobnější. Policie věc prověřuje kvůli podezření na několik trestných činů.

Český Brod Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nehoda u Českého Brodu

Nehoda u Českého Brodu | Zdroj: HZS Středočeský kraj

„Z důvodu objasnění příčin železniční nehody u Českého Brodu jsme nařídili soudní pitvu, která by nám měla poskytnout odpovědi, zda například příčinou nehody nemohla být zdravotní komplikace,“ řekla policejní mluvčí Martina Fejfarová.

Před třemi roky u Českého Brodu zabránil srážce vlaků a dostal ocenění. Teď na stejném úseku zemřel

Číst článek

Osobní vlak CityElefant, ve kterém cestovalo více než sto lidí, narazil v úterý kolem 21.30 na jednom z nejvytíženějších železničních úseků v zemi do stojícího nákladního poštovního vlaku. Podle dostupných informací jel tou dobou rychlostí 60 až 70 km/h.

Čtyřicetiletý strojvedoucí osobního vlaku je jedinou obětí neštěstí, zůstal zaklíněný v kabině. Celkem se při srážce zranilo 35 lidí, škoda podle Drážní inspekce dosáhla 45 milionů korun.

Příčiny nehody jsou stále nejasné. Podle ministra dopravy Karla Havlíčka (za ANO) zřejmě selhal lidský faktor. Upozornil ale, že nelze vyloučit, že u strojvedoucího mohla nastat zdravotní indispozice.

Zkušený, oceněný

Šéf Českých drah Václav Nebeský mluvil o strojvedoucím jako o zkušeném a dlouholetém zaměstnanci. Příčinou nehody podle něj nebylo to, že byl přepracovaný.

Šéf inspekce k nehodě u Českého Brodu: Pracovní doba i odpočinek byly u strojvedoucího v pořádku

Číst článek

„Byl odpočinutý, poměrně zkušený – má desetiletou praxi u Českých drah. Na takto vybavených tratích, konkrétně na takto vybavených strojích, jezdil přes šest let,“ uvedl ve středu na twitteru.

Muži se stal osudným úsek, kde před třemi lety zabránil srážce vlaků. Tehdy za to od vedení Českých drah získal ocenění za pozorný výkon služby.

Policie věc prověřuje pro podezření na trestné činy usmrcení z nedbalosti, těžké ublížení z nedbalosti a obecné ohrožení z nedbalosti.

Anna Jadrná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme