V Perninku zůstává jedna z nabouraných souprav. Má poškozený podvozek a bude odvezena po silnici

Jeden z poškozených vlaků, které se v úterý odpoledne srazily u Perninku na Karlovarsku, zatím zůstává na nádraží v Perninku. Kvůli poškození podvozku bude nutné odvézt ho po silnici. Přesný termín zatím není znám, sdělila ve čtvrtek mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová.

Pernink (Karlovarsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohled na jeden z vlaků, které se u Perninku srazily. | Foto: Zdeněk Trnka | Zdroj: Český rozhlas

České dráhy také ve středu vyzvaly postižené účastníky tragické nehody, aby se obrátili na dopravce kvůli odškodnému. „Není obvyklé, že by nás osoby kontaktovaly bezprostředně po události, to očekáváme v příštích dnech,“ uvedla ve čtvrtek Rajnochová.

Kontaktní e-mail Gorner@gr.cd.cz je podle mluvčí prvotním kontaktem. „Poté již bude další komunikace probíhat dle domluvy tak, jak to bude poškozeným nejlépe vyhovovat. Jsme připraveni pomoci, poradit a vše vyřídit, jak nejrychleji to bude možné,“ dodala.

Na zabezpečení menších tratí nejsou prostředky. Řídíme se prioritami, říká Konopáč ze Správy železnic

Číst článek

Nehoda se stala v úterý odpoledne mezi Novými Hamry a dopravnou Pernink. Osobní vlak z Karlových Varů do německého Johanngeorgenstadtu se srazil s osobním vlakem v opačném směru. V obou vlacích cestovalo 33 lidí včetně personálu.

Dva lidé zemřeli, devět utrpělo středně těžká a těžká zranění, 15 lidí se zranilo lehce a sedm záchranáři ošetřili na místě. Předběžnou škodu Drážní inspekce vyčíslila na 20 milionů korun.

Lidé s nejtěžšími zraněními byly převezeni do plzeňské fakultní nemocnice. Náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Andrea Mašínová ve čtvrtek řekla, že všichni čtyři účastníci nehody jsou stále hospitalizováni. „Stav všech pacientů je stabilizovaný, dva z nich přesto zůstávají ve vážném stavu,“ uvedla.

Vyšetřování nehody mezitím pokračuje, a to jak ze strany policie, tak Drážní inspekce i v rámci interního vyšetřování Českých drah. Jeden ze strojvůdců, kterého policie krátce po nehodě zadržela, byl již ve středu propuštěn.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme