Na přejezdu ve Stráži nad Nisou se srazil vlak s nákladním automobilem. Zraněných je 21, nikdo vážně

Na železničním přejezdu ve Stráži nad Nisou u Liberce se ve středu odpoledne srazil osobní vlak s nákladním automobilem, který na přívěsu převážel bagr. Všichni zranění cestovali ve vlaku, který byl plně obsazený. „Vlak jel ve směru na Liberec,“ dodala mluvčí policie Ivana Baláková.

Stráž nad Nisou (Aktualizováno: 20:47 21. 6. 2023) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Srážka vlaku s nákladním autem, které vezlo bagr ve Stráži nad Nisou

Na železničním přejezdu ve Stráži nad Nisou u Liberce se ve středu odpoledne srazil osobní vlak s nákladním automobilem, který na přívěsu převážel bagr | Foto: Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje

Na železničním přejezdu ve Stráži nad Nisou u Liberce se v odpoledních hodinách srazil osobní vlak s přívěsem nákladního auta, na kterém byl bagr.

O starost méně. Cestování po Šumavě je snazší, kraje se dohodly na vzájemném uznávání jízdenek

Číst článek

Ve vlaku cestovalo 65 lidí, z toho 21 utrpělo zranění. U devíti z nich je středně těžké. Nepotvrdily se tak původní informace o těžce raněných.

Podle informací Českého rozhlasu je řada cestujících z vlaku stále v šoku. Situaci komplikuje i značné teplo. Někteří paciernti byli do nemocnice přepraveni vrtulníkem. Lidé jsou v péči lékařů a krizového interventa, který na místě poskytuje prvotní psychologickou pomoc.

Liberecká nemocnice kvůli většímu počtu zraněných vyhlásila traumaplán nejnižšího stupně. „Všichni byli při vědomí a s našimi posádkami komunikovali. Všechny zraněné jsme převezli do liberecké nemocnice,“ uvedl krajský mluvčí záchranné služby Michael Georgiev.

Nehoda se stala kolem 13:50 na železniční trati, která vede z Liberce na Frýdlan, s nákladním autem se střetl vlak jedoucí z Jindřichovic pod Smrkem do Liberce. „Nehoda se stala na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací bez závor,“ doplnil mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Ve Stráži nad Nisou se srazil vlak s nákladním autem, které vezlo bagr | Foto: Policie ČR

Největší škoda je podle něj na vlaku, která by mohla dosáhnout až jednoho milion korun, na půl milionu bylo vyčísleno poškození trati a na 100.000 korun odhadli škody na autě. Nehoda zastavila provoz na trati na šest hodin, České dráhy nasadily autobusy. Vlaky se podle informací na webu na trať vrátily krátce před 20:00.

„Nyní zjišťujeme, jak se mohlo stát, že osobní vlak, jedoucí ve směru z Frýdlantu na Liberec, najel na přejezdu do přívěsu projíždějícího nákladního vozidla. V této souvislosti nás bude zajímat, zda bylo signalizační zařízení přejezdu v inkriminované době v činnosti. Osobní vlak byl plně obsazený,“ uvedla regionální mluvčí policie Ivana Baláková.

Okolnosti nehody vyšetřuje kromě policie také Drážní inspekce a Správa železnic. Jedna z cestujících uvedla, že strojvedoucí stihl těsně před srážkou z kabiny utéct.

Technologické vychytávky pro cyklisty. Bezpečnost na silnicích má zvýšit radarový detektor nebo laser

Číst článek

Zraněných bylo podle krajského mluvčího záchranné služby Michaela Georgieva 21. „Z toho devět osob utrpělo středně těžké poranění. Všichni byli při vědomí a s našimi posádkami komunikovali. Všechny zraněné jsme převezli do liberecké nemocnice. Šlo o pohmožděniny a otřesy mozku, my jsme na místě neměli žádného pacienta s život ohrožujícím stavem,“ dodal Georgiev. 

Z 65 cestujících ve vlaku bylo 19 žáků 4. třídy jedné základní školy. „Dvě z dětí převezli zdravotníci sanitou do nemocnice, měly by utrpět snad jen lehčí poranění,“ dodala Baláková.

„Po příjezdu na místo události hasiči zajistili místo dopravní nehody a provedli protipožární opatření. Nezraněné osoby byly převezeny evakuačními autobusy do Liberce,“ uvedli Liberečtí hasiči na twitteru.

lpr, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme