Srážka vlaků mezi Žleby a Ronovem nad Doubravou uzavřela na několik hodin trať, pět lidí se zranilo

U Ronova nad Doubravou na Chrudimsku se po poledni srazily dva vlaky – osobní s manipulačním. Podle mluvčího pardubických záchranářů bylo na místě pět zraněných. Při nehodě zasahovali i hasiči a policie. Srážka na zhruba pět hodin trať uzavřela, dopravu zajišťovaly náhradní autobusy.

Aktualizováno Ronov nad Doubravou (Aktualizováno: 17:45 4. 3. 2019) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle informací, které na webu uvedly České dráhy (ČD), se mezi stanicemi Ronov nad Doubravou a Žleby srazil osobní vlak 15912 s nákladním vlakem. Provoz na trati byl až do 17:30 přerušen.

Incidenty na železnici? ‚Čas od času dojde k selhání lidského faktoru,‘ říká šéf Českých drah

Číst článek

Mluvčí pardubických záchranářů Aleš Malý potvrdil během odpoledne pět zraněných. Tři lidé utrpěli lehká zranění, především naraženiny nohou a hrudníku. Dva lidé s těžším zraněním – jeden s frakturou bérce a další s poraněním hlavy – byli následně sanitkou transportováni do krajské nemocnice v Pardubicích.

„Vyjelo šest posádek, včetně dvou dopravních zdravotních služeb a letecké záchranné služby,“ přiblížil Radiožurnálu Malý.

Na místě zasahovali také hasiči z Pardubického a Středočeského kraje. Podle Drážní inspekce zatím není příčina nehody jasná. „V tuto chvíli nelze vyloučit, že k nehodě došlo v důsledku lidské chyby,“ uvedl mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

Podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala mohli chybu udělat jak strojvedoucí vlaků, tak i pracovník řízení dopravy. Celková škoda se zatím odhaduje na 1,55 milionu korun.

Oba vlaky po střetu zůstaly na trati a nevykolejily, provoz se proto podařilo obnovit ještě během pondělí. Přepravu cestujících zajišťovala v době výluky náhradní autobusová doprava.

Problémy na železnici

Jde už o čtvrtý incident, který se na české železnici v posledních týdnech stal. K prvnímu z nich došlo koncem února na Vysočině. Osobní vlak jel téměř šest kilometrů mezi Martinicemi a Velkým Meziříčím bez strojvůdce. Uvnitř bylo 11 cestujících, kteří se marně snažili vlak zastavit. Nakonec zastavil sám.

Další incident se stal v pátek. Železniční expres z Prahy do Mnichova projel v Ejpovicích za Plzní na červenou a vjel na jinou trať. Strojvedoucí zastavili vlaky 34 metrů od sebe. 

V expresu cestovalo 300 cestujících a v osobním vlaku 17. Mimořádná událost se obešla bez zranění.

Poslední incident se udál v sobotu v Českých Budějovicích, kde se srazily dvě posunovací lokomotivy. Jeden strojvedoucí byl lehce zraněn a škoda přesahuje dva miliony korun. 

dbr, mv, pla, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme