Srážka vlaků si vyžádala deset zraněných

Deset zraněných si vyžádala nehoda vlaku s lokomotivou mezi zastávkou Zátor a Miloticemi nad Opavou. Pro uvízlý osobní vlak, který jel z Krnova do Olomouce, přijela krátce po osmé hodině pomocná lokomotiva. Při najíždění na vlak ale došlo ke střetnutí.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlaky

Vlaky | Foto: Marián Vojtek

Osobní vlak přijížděl ve směru od Krnova a zůstal stát, protože mu prokluzovala kola. Podle mluvčí bruntálské policie Lucie Krašteničové mohlo být na klejích spadané listí nebo olejová skvrna. Do vlaku pak narazila lokomotiva vypravená k jeho vyproštění.

"Bylo zraněno deset lidí z osobního vlaku, jeden z nich těžce. Míra zavinění a příčina nehody je nyní v šetření na Službě kriminální policie a vyšetřování Bruntál. Věc šetříme jako podezření z trestného činu obecného ohrožení. Požití alkoholu u strojvedoucího bylo vyloučeno dechovými zkouškami," upřesnila mluvčí.

Mluvčí Drážní inspekce Zdeněk Neusar nevyloučil zavinění strojvedoucího. Příčinu střetu ale teprve vyšetřují. "K uvíznutí a následnému střetu došlo s největší pravděpodobností vinou napadaného listí a toho, že strojvedoucí, který pro vlak jel, zřejmě nedodržel jízdu podle rozhledových poměrů a jel moc rychle. Zatím to ještě zjišťujeme. Ve hře je ještě technická závada."

Provoz na trati, kde došlo k vykolejení lokomotivy osobního vlaku, je přerušený. Mezi Miloticemi a Krnovem je zavedena náhradní autobusová doprava.

Gabriela Všolková, Vilém Janouš, Hana Jurášková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme