Srážky zvedají hladiny na severu republiky

Vydatné srážky zvýšily hladinu menších vodních toků severu Čech. Nejkritičtější situace je na říčce Svitávce v oblasti Jablonného v Podještědí na Českolipsku. Vytrvalý déšť zvýšil hladinu jinak klidného potoka v Heřmanicích a Kunraticích u Cvikova. Některé domy chrání bariéry pytlů s pískem. Hasiči však dosud žádné větší škody nezaznamenali.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Českému rozhlasu to potvrdil operační důstojník Hasičského záchranného sboru okresu Česká Lípa. "Druhý povodňový stupeň je v Heřmanicích u Jablonného, třetý stupeň vyhlásili v Kunraticích. Naše jednotky zasahují v Kunraticích, Zákupech a Lindavě, v Heřmanicích se situace monitoruje."

Jak Radiožurnálu řekl Tomáš Janík z ústecké pobočky Českého hydrometeorologického ústavu, prognóza pro následující hodiny není příznivá. "V současné době srážky na severu Čech pokračují a v nejbližšíh hodinách to vypadá, že výraznější slábnutí nelze očekávat." Podle informací hydrometeorologů spadlo na libereckém letišti od včerejšího večera více než 40 milimetrů srážek.

Zdenka Schovánková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme