Srbovi nevydrželo odhodlání hladovět dlouho

Karel Srba chtěl podle svého advokáta skoncovat se životem. Miroslav Kříženecký po poledni prohlásil, že jeho mandant od pátku, kdy mu přibylo obvinění z korupce, ve věznici nejí a nepije. Srbovi pevná vůle ale dlouho nevydržela. Jak Radiožurnálu potvrdila mluvčí vězeňské služby Miloslava Havlíčková, vpodvečer bývalý generální sekretář ministerstva zahraničí svůj protest ukončil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karel Srba | Foto: Michal Krumphanzl

"Odmítá stravu a nepožívá pití od pátku od osmnácti hodin, kdy bylo přijato opatření, že bude totálně izolován. Neohlásil hladovku jako takovou, ale je pevně rozhodnut zemřít," zněla původní informace Kříženeckého.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Kříženecký: Srba chce zemřít

Srba se podle Kříženeckého nesmí s nikým stýkat, od pátečního večera chodí na vycházky sám, sám sleduje televizi, nesmí mít žádné návštěvy kromě obhájců a nesmí s nikým mluvit. Advokát tvrdí, že jeho klient navíc trpí klaustrofobií.

Ukončení hladovky svého mandanta přijal Kříženecký s úlevou. "Přesvědčovali jsme ho s kolegou aby s hladovkou skončil, protože by to mohlo škodit naší věci. Chceme prokázat jeho nevinu, zejména u násilného trestného činu," řekl.

Podle Miloslavy Havlíčkové ale Srba vyhlásil hladovku až v neděli v 7:15 aniž by udal důvod. Deset minut po šestnácté hodině ji ukončil. K údajné Srbově izolaci Havlíčková řekla: "Každý obviněný je během vazby podroben jen těm omezením, která jsou nutná ke splnění účelu vazby z hlediska důvodu. Odděleně se umísťují obvinění, u nichž je důvodem vazby obava, že budou mařit objasňování skutečností závažných pro trestní stíhání."

Karel Srba čelí obvinění z plánování vraždy novinářky Sabiny Slonkové a nedovoleného ozbrojování, v pátek ve vazební věznici v Plzni na Borech obviněn také z trestného činu přijímání úplatku v postavení veřejného činitele v úmyslu opatřit si značný prospěch. Dopustit se ho měl v době, kdy působil jako generální sekretář Ministerstva zahraničních věcí. Spolu s ním byli obviněni z korupce další tři lidé. Podle druhého Srbova obhájce Víta Širokého jsou mezi nimi i ti, kteří Srbovi úplatek údajně poskytli.

Jiří Blažek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme