Srbský premiér bude v Praze jednat hlavně o ekonomické spolupráci

Srbsko navazuje na tradiční vztahy s Českou republikou. Do Prahy dnes proto přilétá srbský premiér Mirko Cvetković a jednat bude hlavně o ekonomických otázkách.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

srbský premiér Mirko Cvetković

srbský premiér Mirko Cvetković | Foto: Jaromír Janev

Česká republika podporuje evropské aspirace Srbska a chce se podílet na ekonomické obnově této bývalé jugoslávské republiky. Do Prahy o tom přijíždí jednat srbský premiér Mirko Cvetković.

Srbsko má zájem o české investice do dopravního a energetického sektoru, konkrétně o modernizaci a stavbu tepelných elektráren jako je například Kolubara B.

České firmy mají v prostoru bývalé Jugoslávie tradičně dobré vztahy a slušnou pověst. Mohly by se proto účastnit i projektu evropského železničního a silničního koridoru 10 z Budapešti do Bělehradu a dále na jih Srbska.

Problémem zůstává financování těchto plánů. Pokud Srbsko v příštím roce získá statut kandidátské země Evropské unie, bude chybějící finance hledat snáz.

Milan Kopp, Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme