Srbští fotbaloví fanoušci za asistence policie odcestovali z Prahy

Odjezd srbských fotbalových fanoušků z Prahy se zpozdil téměř o dvě hodiny. Čekalo se na posledních 17 fanoušků, kteří byli obviněni z různých trestných činů, nejvíce z nich za výtržnictví, čtyři z nich pak za napadení veřejného činitele. Po řádění bělehradských hooligans zůstali statisícové škody na majetku soukromých osob.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zásah policie | Foto: Michaela Vetešková

Kvůli čtvrtečním výtržnostem v centru Prahy zadrželi policisté 126 fanoušků fotbalového klubu Crvena Zvezda Bělehrad, 17 z nich je podezřelých z trestných činů. Při střetech s příznivci srbského klubu se zranilo 12 policistů.

Fanoušci při potyčce s policií rozbili několik výloh a zničili vybavení venkovní restaurace v ulici na Můstku.

"Škodu hodnotím na 300 až 400 tisíc. A vůbec nevím, co mám dělat. Jsme pojištěni proti všemu možnému, ale proti vandalismu pravděpodobně pojištěni nejsme. Toto nám nikdo nenahradí - rozbitá restaurace, hosté všichni utekli a samozřejmě nezaplatili," uvedl majitel restaurace Pavel Sedláček.

Policie v pátek od rána svážela propuštěné lidi k vršovickému stadionu Slavie. Fanoušci čekali na své zadržené kolegy v autobusech před Edenem. Bez zadržených odmítali odcestovat. Vpodvečer policie propustila všechny podezřelé a cizinci se pak za asistence policejních hlídek vydali na cestu zpět.

"My litujeme, že se to stalo, že k tomu incidentu vůbec došlo. Samozřejmě, že to nechceme nějakým způsobem omlouvat, ale jsou to mladí lidé, a takové incidenty se stávají i v různých jiných státech," řekla Radiožurnálu přímo na místě odjezdu Susana Božkovič Prodanovič ze srbského velvyslanectví.

Přečtěte si také:
Srbští fanoušci řádili v centru Prahy, zasáhla proti nim policie
Policie hlídá fotbalové fanoušky Crvené Zvezdy Bělehrad
Fotbalový CZ Bělehrad vypsal vysoké odměny za postup přes pražskou Slavii
Vztahy mezi Slovenskem a Chorvatskem poznamenal fotbal
Chorvatští fotbaloví fanoušci se porvali se slovenskou policií
Polské fotbalové fanoušky čekají revoluční bezpečnostní opatření a tresty
Ochranka nezvládla fotbalový zápas v Brně, musela zasáhnout policie

Katarína Brezovská, Petr Kořínek, Tereza Schejbalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme