Šrejber dostal pět a půl roku, ale odvolal se

Pět a půl roku ve věznici s dozorem - to je trest pro bývalého tenistu Milana Šrejbera. Pražský městský soud ho uznal viným, že svou firmu Šrejber Tennis Investing nelegálně obohatil o více než 13 milionů korun. Kromě trestu odnětí svobody nesmí Šrejber být po dobu pěti let členem statutárních orgánů obchodních společností.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Peníze podle soudu odčerpal z podílových fondů, které založil a spravoval. Jménem své firmy totiž fondům úmyslně prodával akcie za vyšší cenu, než za kterou je poté od nich zpětně odkupoval. Šrejber se proti rozsudku na místě odvolal. Jeho obhájce Stanislav Balík uvedl, že bývalý tenista byl odsouzen na základě úplně jiné smlouvy než byla v obžalobě.

Státní zástupce František Fíla byl s rozsudkem spokojen.

Milan Šrejber se proti rozsudku na místě odvolal. Případem se tak bude zabývat v odvolacím řízení Vrchní soud. Ten by měl ještě před definitivním rozhodnutím o tenistově vině zaujmout stanovisko i k jeho případnému propuštění z vazby.

Šrejberovo odsouzení velmi překvapilo jeho prvního tenisového trenéra Vladislava Šavrdu.

Markéta Kaclová, Helena Šulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme