Šrejber je ve vazbě proto, aby už nemařil soudní jednání

Policie na letišti v Praze Ruzyni zatkla bývalého tenistu a podnikatele Milana Šrejbera. Soud uvalil na Šrejbera vazbu v obavě, „že by nadále mařil soudní jednání tím, že často vycestovává do zahraničí“. Kauce byla stanovena na 5 miliónů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cizinecká policie zatkla Šrejbera při normální kontrole poté, co v 19:00 přiletěl pravidelnou linkou z Londýna do Prahy. Stíhán je v souvislosti s činností jeho firmy Šrejber Tennis Investing, kterou v letech 1995 až 96 - podle žalobce - nelegálně obohatil o více než 13 miliónů korun.

Někdejší sportovec je veřejně znám také finanční podporou ODS. V roce 1997 vyšel najevo jeho sponzorský dar ve prospěch Klausovy strany ve výši sedmi a půl miliónu korun, které ODS vykázala pod jmény falešných dárců.

Z policejní cely předběžného zadržení byl Šrejber předán do soudní vazby. Pokud ovšem složí peněžitou záruku stanovenou na pět miliónů korun a podepíše, že se zůčastní soudního líčení přeloženého naposledy na 11. a 12. prosince, může soud rozhodnout o jeho propuštění a vedení dalšího trestního řízení na svobodě.

Aleš Kouba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme