Srovnávací zkoušky žáků 5. a 9. tříd proběhly bez větších potíží

Dvoudenní pilotní zkouška srovnávacích testů dopadla dobře. Páťáci a deváťáci více než stovky škol si poprvé vyzkoušeli vyplňování testů na školních počítačích online, testování ale mělo prověřit hlavně technickou stránku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pilotní testování znalostí a dovedností žáků 5. a 9. tříd základních škol | Zdroj: ČTK

Ze 104 škol, které se pilotní zkoušky nanečisto zúčastnily, hlásila závadu jen škola v Třinci, kde selhalo připojení na internet.

„Za celé dva dny se vlastně neobjevil žádný závažný technický problém. Po oba dny nedorazila na ústředí České školní inspekce zhruba dvacítka textů hned po jejich dokončení a to vinou nějakých problémů s internetovým spojením,“ upřesnil náměstek šéfky České školní inspekce Libor Vacek.

Podle něj nejde o žádný zásadní problém: „Testy na školách proběhly, žáci je vyplnili a dozvěděli se okamžitě výsledky. Je to jenom otázka přenosu datových souborů k dalšímu zpracování.“

A přestože se primárně nezkoumaly výsledky žáků, náměstek šéfky České školní inspekce Radiožurnálu potvrdil, že děti byly v testech úspěšné.

„Těch, kteří v těch testech takzvaně neuspěli, nebo jejich míra úspěšnosti v zodpovídání otázek byla na té úplně nejnižší hranici, tedy do pětiny správně zodpovězených otázek, byl opravdu zlomek. Dají se počítat možná na prstech dvou rukou, víc jich určitě nebylo,“ dodal Libor Vacek.

Klára Bílá, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme