Okupace. Před 50 lety vpadla vojska Varšavské smlouvy do Československa

Srpen 1968. | Foto: Bohumil Dobrovolský | Zdroj: Český rozhlas

Český rozhlas a s ním i server iROZHLAS.cz si připomínají 50 let od vpádu vojsk Varšavské smlouvy na území bývalého Československa v srpnu 1968. Výročí okupace jsme sledovali v online reportáži.

Sledovali jsme online Praha (Aktualizováno: 12:11 21. 8. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Připomeňte si jeden z klíčových okamžiků československých dějin v online reportáži, kterou spustil iROZHLAS.cz. Přehledně vám nabízíme průběh vzpomínkových akcí, současně však v reportáži budete moci sledovat, jak postupně probíhaly osudné události před 50 lety.

Speciální vysílání k výročí spustil i Radiožurnál a Český rozhlas Plus. Jan Pokorný společně s Martinem Veselovským posluchače třináct hodin provázeli minutu po minutě děním srpna 1968 z nově zrekonstruovaného studia S1, které bylo u této příležitosti zpřístupněno veřejnosti.

Připomínali především dramatické události, které se odehrávaly přímo v budově rozhlasu na Vinohradské ulici a v jejím okolí.

ako, dbr, per, jak, haf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme