Stal se z poradce náměstek kvůli televizní debatě? Nesmysl, tvrdí ministerstvo průmyslu

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek z ČSSD udělal ze svého poradce náměstka pro telekomunikace. Povýšení Lubomíra Bokštefla by ale mohlo souviset s nedělními Otázkami Václava Moravce. „Odmítli jsme poradce, chtěli jsme náměstka pro telekomunikace. A z poradce se náhle stal náměstek!“ napsal na Twitteru moderátor pořadu a novinář Václav Moravec. Resort to ale odmítl a informaci označil za nesmysl, píše zpravodajský server Info.cz.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Veletrh For Pasiv a Cesty Dřeva, Jan Mládek | Foto: Filip Jandourek

Hostem nedělních Otázek Václava Moravce měl být původně ministr průmyslu a obchodu. Jan Mládek ale nabídku odmítl a místo sebe chtěl poslat svého poradce Lubomíra Bokštefla.

Poradce ale podle moderátora a novináře Václava Moravce nemá dostatečné kompetence. Bokštefla proto odmítl s tím, že hájit postoje resortu musí alespoň náměstek.

„Přetahovaná trvala přibližně týden. A dnes ráno nám přišla informace, že se z poradce stal náměstek a přišel i jmenovací dekret,“ řekl pro zpravodajský server Info.cz Moravec.

Ministerstvo průmyslu ale odmítlo, že by důvodem povýšení Bokštefla byla účast v televizní debatě. „Je to nesmysl, je to spekulace,“ uvedl pro Info.cz mluvčí resortu František Kotrba.

Ministr Mládek chtěl prý posílit svůj manažerský tým. „Lubomír Bokštefl se prakticky celý profesní život pohybuje v oblasti elektronických komunikací a jako můj poradce osvědčil výbornou znalost problematiky, která s tímto sektorem souvisí,“ uvedl.

Bokštefl se v neděli v diskusním pořadu střetne s šéfem telekomunikačního úřadu Janem Novákem a senátorkou Alenou Dernerovou, zvolenou za stranu Spojení demokraté – Sdružení nezávislých. Dernerová se totiž telekomunikacemi také zabývá.

Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme