Stále je otázkou, jak se dostal Kajínek z Mírova

Vyšetřovatelé, kteří se zabývají útěkem dvojnásobného vraha Jiřího Kajínka, zatím kromě jiného stále nevědí, jakým způsobem a s čí pomocí se recidivista dostal během několika hodin z lesa pod mírovskou věznicí do Prahy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šéf šumperského úřadu vyšetřování Stanislav Harciník řekl, že tato část útěku vězně zůstává neobjasněna. „Víme, jak se dostal z cely na hradby a odtud dolů, dál však okolnosti jeho cesty neznáme,“ podotkl Harciník. Podle něj Kajínek odmítl o této části útěku mluvit. „Pokud to neřekne nebo nenajdeme člověka, který ho odvezl, nemáme další svědky a vše zůstává v rovině spekulací,“ uvedl.

Podezření padlo na Marii Černou, v jejímž bytě v pátek policie Kajínka zadržela. Černá ale včera vyšetřovatelům tvrdila, že s útěkem nemá nic společného. Černá je manželkou orlického vraha Ludvíka Černého, který si odpykává doživotní trest na Mírově.

Harciník uvedl, že šumperští vyšetřovatelé se zabývají zejména těmi okolnostmi, které souvisejí s trestním stíháním dvou mírovských dozorců. Ti jsou podezřelí, že v den Kajínkova útěku neprohledali jeho celu. Dopadený recidivista ale vyšetřovatelům tvrdil, že dozorci nepochybili a postupovali úplně stejně jako jiný den v roce. To potvrdil i jejich advokát, který se výslechu Kajínka zúčastnil.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme