Stále je otázkou, jak se dostal Kajínek z Mírova

Vyšetřovatelé, kteří se zabývají útěkem dvojnásobného vraha Jiřího Kajínka, zatím kromě jiného stále nevědí, jakým způsobem a s čí pomocí se recidivista dostal během několika hodin z lesa pod mírovskou věznicí do Prahy.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šéf šumperského úřadu vyšetřování Stanislav Harciník řekl, že tato část útěku vězně zůstává neobjasněna. „Víme, jak se dostal z cely na hradby a odtud dolů, dál však okolnosti jeho cesty neznáme,“ podotkl Harciník. Podle něj Kajínek odmítl o této části útěku mluvit. „Pokud to neřekne nebo nenajdeme člověka, který ho odvezl, nemáme další svědky a vše zůstává v rovině spekulací,“ uvedl.

Podezření padlo na Marii Černou, v jejímž bytě v pátek policie Kajínka zadržela. Černá ale včera vyšetřovatelům tvrdila, že s útěkem nemá nic společného. Černá je manželkou orlického vraha Ludvíka Černého, který si odpykává doživotní trest na Mírově.

Harciník uvedl, že šumperští vyšetřovatelé se zabývají zejména těmi okolnostmi, které souvisejí s trestním stíháním dvou mírovských dozorců. Ti jsou podezřelí, že v den Kajínkova útěku neprohledali jeho celu. Dopadený recidivista ale vyšetřovatelům tvrdil, že dozorci nepochybili a postupovali úplně stejně jako jiný den v roce. To potvrdil i jejich advokát, který se výslechu Kajínka zúčastnil.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme