Stále není jasné, zda Blažek jmenuje pražskou vrchní zástupkyní Bradáčovou

Nový ministr spravedlnosti z ODS Pavel Blažek se zatím nerozhodl, jestli jmenuje pražskou vrchní žalobkyní ústeckou státní zástupkyni Lenku Bradáčovou. Řekl to v České televizi. Nový ministr spravedlnosti se chce ale ještě sejít se čtyřmi bývalými státními zástupci a dozvědět se jejich názor na Bradáčovou. V první řadě s nimi ale chce probrat zákon o státním zastupitelství.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Blažek (ODS) | Zdroj: ČTK

„Kdo jiný má zkušenost zevnitř, já ji nemám. Já mohu číst knížek zákonů kolik chci, ale vnitřní zkušenost, co je správné a co ne, já nemám. Tu mají oni. Rád bych proto zítra oslovil všechny čtyři. Po dvaceti letech se chystá nový zákon o státním zastupitelství a já se jich zeptám, zda si myslí, že tento zákon přinese lepší funkčnost systému státního zastupitelství, ale při zachování základních ústavních práv a svobod,“ říká Pavel Blažek.

Blažek původně po svém jmenování do funkce uvedl, že chce z vlády zákon o státním zastupitelství stáhnout.

Bradáčovou navrhl do vedení zastupitelství nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman. Bradáčová měla nahradit Vlastimila Rampulu, který měl nálepku zametače kauz.

Viktorie Hošková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme