Stále více lidí se hlásí do armády. Desetina neprojde fyzickými testy. Reportér ČRo si je vyzkoušel

Nabídek práce je čím dál míň, a tak se stále víc lidí hlásí do armády. Řada z nich ale narazí u fyzických testů, kterými musejí všichni projít. Společně s dalšími zájemci si testy na vlastní kůži vyzkoušel reportér Českého rozhlasu Petr Medek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Yellow Cross-vojenské cvičení ve výcvikovém prostoru Tisá. | Foto: Filip Jandourek

Instrukce jsou jasné, dostavit se do Ústřední vojenské nemocnice v Praze a vzít si s sebou sportovní oblečení. Disciplíny bude hodnotit náčelník tělovýchovy kapitál Pavel Novák.

„Začínáme sedy lehy, potom jako muž budete dělat shyby, pak přejdeme na skok daleký z místa, k hlubokému předklonu a naposledy se svezete na rotopedu, což jsou tady ty ergometry. Budeme zjišťovat vaši vytrvalost," popisuje Novák.

„Lokty na žíněnku a jenom proveďte jeden cvik, abych viděl, jak na tom jste," pokračuje Novák. Reportér zvládl 42krát leh sed. Ze žíněnky se přechází na hrazdu. „Úchop je nad hmatem, na šíři ramen,“ vysvětluje náčelník.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportér Českého rozhlasu Petr Medek si vyzkoušel fyzické testy, kterými musí projít všichni zájemci o práci v armádě.

„Ruce mám vytahané jak opičák, ale deset shybů je tam,“ říká reportér.

A jde se dál. Čeká ho skok daleký. „216 centimetrů,“ hlásí Novák. Pokračuje hluboký předklon, přesah ruky přes dolní končetiny. „Je to dobré, 32 centimetrů,“ směje se náčelník. Poslední disciplína – rotopedy.

Reportér Petr Medek by se do armády dostal. „Určitě ano, to víte sám, podle těch norem. Do armády byste se dostal,“ sděluje výsledek hodnotitel disciplín Pavel Novák.

Petr Medek je rád, že má test za sebou: „I když bych se spíš zařadil do sociální skupiny kancelářských krys, dva večery týdně věnované sportu se očividně vyplatí.“

Michaela Vydrová, Petr Medek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme