Stamilionová zakázka na teplo v Jirkově byla odložena

Radní v Jirkově u Chomutova zatím smlouvu na dodávky tepla pro město za stamiliony korun nepodepíšou. Radiožurnál včera upozornil, že zakázka, kterou vyhrála společnost ČEZ Teplárenská, je sporná z několika důvodů. Od jejího vypsání k výběru vítěze uběhly jen dva týdny, město přitom spěchat nemuselo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jirkov | Foto: Město Jirkov

Podle názoru nezávislých právníků město postupovalo podle mnohem benevolentnějšího zákona než mělo a zároveň chtělo po uchazeči doložit smlouvu se současným provozovatelem o jeho vypořádání. Tu ale měl jen vítěz.

Jirkov je jedním z mála měst v Česku, kde se musí kvůli podvodům při hlasování opakovat říjnové komunální volby. Ty se budou konat už za tři týdny - osmého ledna. Do té doby tam dosluhuje rada stará.

Podle místostarosty Jirkova Jaroslava Cingela chce přesto o zakázce rozhodnout ještě současná rada:

„V současné chvíli došlo k rozporu stanovisek právníků o tom, jestli to lze zadávat podle zákona 137 anebo podle 128, to znamená zákona o obcích. Z toho důvodu rada své rozhodnutí ještě odložila a nepřijala žádné usnesení k tomuto bodu.“

Petr Sehnoutka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme