Stamiliony, které zabavila policie, údajně mířily k Savovovi za prodej mediálního impéria

Přes 640 milionů korun, které na začátku června zajistila protikorupční policie na zahraničním bankovním účtu jednoho z obviněných v případu Octavian, směřovaly přímo ke stíhanému podnikateli Františku Savovovi. Podle informací MF DNES peníze pocházejí z prodeje části nakladatelství Mladá fronta podnikatelům Danielu Křetínskému a Patriku Tkáčovi.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O zabavení 640 milionů korun na bankovním účtu informovali policisté před dvěma týdny. MF DNES připomíná, že neupřesnili, komu peníze patří. Podnikatelův mluvčí tehdy řekl, že zabavení peněz přímo Savova ani jeho firem netýká.

Podle zjištění deníku ale peníze mířily k Savovovi. Policie je zajistila údajně na poslední chvíli. „Rychlá spolupráce byla zcela nezbytná, neboť ten samý den obdržela finanční instituce pokyn k přesunu větší části uložených prostředků na účet vedený v bance se sídlem mimo Evropskou unii,“ řekl tehdy mluvčí protikorupčního útvaru Jaroslav Ibehej.

Deník zjistil, že se jednalo o peníze za prodej části vydavatelství Mladá fronta, který proběhl na konci loňského roku. Částka byla zabavena jako náhrada za údajný daňový podvod ve výši 648 milionů korun, kterého se měl Savov podle vyšetřovatelů dopustit.

Savov však popírá, že by peníze patřily jemu. „Je to smyšlenka policejního informátora, která se nezakládá na pravdě. Jejím cílem je opět poškodit pana Savova,“ řekl MF DNES jeho mluvčí Jan Hrubeš.

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme