‚Parazitují na názvu.‘ STAN žaluje Hnutí pro Prahu, vadí mu slovo starostové na plakátech

Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) podalo žalobu na Hnutí pro Prahu kvůli tomu, že na své kandidátce použilo slovo starostové. Podle STAN je tomu tak neoprávněně. Na spor ve čtvrtek upozornil server Aktuálně.cz.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 16:35 23. 8. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda hnutí STAN Petr Gazdík (ilustrační foto). | Foto: Yan Renelt / MAFRA | Zdroj: Profimedia

Zatímco STAN kandiduje v Praze společně s TOP 09, Hnutí pro Prahu postavilo svou kandidátku na řadě zastupitelů, kteří do něj vstoupili z jiných stran. Vedení Hnutí pro Prahu o žalobě prý neví a nečetlo ji. V posledních volbách získalo hnutí 2,4 procenta, v osmi menších městských částech má starosty.

Interaktivní kandidátky: podívejte se, koho můžete volit, kdo obhajuje mandát a kdo změnil barvu

Číst článek

„Je to nehoráznost, parazitování na našem názvu, proto jsme podali žalobu na neplatnost této kandidátky k Městskému soudu v Praze,“ citoval server Aktuálně.cz předsedu pražského STAN a starostu Lysolají Petra Hlubučka.

„O žalobě nic nevím, žádná mně a ani hnutí nebyla doručena. Ani není na soudu evidována. Jakmile ji obdržíme, určitě se vyjádříme. Naše kandidátka je oprávněná včetně jejího názvu, o tom pochybnosti rozhodně nemáme,“ řekl předseda Hnutí pro Prahu Karel Fischer.

Do Hnutí pro Prahu vstoupila letos řada pražských politiků, kteří původně kandidovali za TOP 09. Mezi nimi jsou například pražský zastupitel Jiří Nouza, zastupitelka a bývalá starostka Prahy 3 Vladislava Hujová nebo bývalý starosta Prahy 5 Miroslav Zelený. Za hnutí bude kandidovat také bývalá senátorka a stávající radní Prahy 10 Ivana Cabrnochová, která vystoupila ze Strany zelených.

Hnutí Pro Prahu vzniklo v roce 2013 na popud několika starostů malých městských částí. Lídrem volební kandidátky byl v roce 2014 Zbyněk Passer, bratr developera Radima Passera, který se částečně podílel na financování hnutí. Nyní už Passer na kandidátce nefiguruje.

Volby se budou letos konat 5. a 6. října. Vedle voleb na magistrát a do zastupitelstev městských částí budou voliči rozhodovat také o části pražských senátorů. Senátní volby se uskuteční v Praze 2, Praze 4, Praze 8 a Praze 12.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme