Chorvatsko 0:0 Brazílie

Standardní projev. Zeman ve vánočním poselství ničím nepřekvapil, reagují politici

Miloš Zeman měl svůj standardní vánoční projev, hodnotí vánoční poselství prezidenta republiky šéf ODS Petr Fiala. Podobně to vidí i předseda sněmovny Jan Hamáček z ČSSD. Zemanova slova ho nijak nepřekvapila. Premiér a šéf ČSSD Bohuslav Sobotka je pak rád, že prezident ocenil výsledky vlády. Podle ministra financí a šéfa ANO Andreje Babiše byl projev sjednocující. Zeman je podle něj svělý rétor. Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek projev nesledoval. Stejně jako mnoho let předtím dal přednost obědu u tchyně a tchána s rodinou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman | Foto: Filip Jandourek

„Miloš Zeman měl svůj standardní vánoční projev, shrnul své známé názory na politiku. Komentovat není co, přeji pěkný zbytek svátku!“ uvedl předseda ODS Petr Fiala.

„Novoroční poselství prezidenta mě nijak nepřekvapilo, jednalo se o dlouhodobě známé názory Miloše Zemana v kondenzované formě,“ napsal na sociální síti Twitter předseda sněmovny Jan Hamáček.

Předseda Senátu Milan Štěch z ČSSD označil poselství prezidenta za objektivní a vyvážené. „I když mohlo být zaměřeno více do budoucnosti. Některá témata, která pan prezident zmínil, by bylo žádoucí více rozvinout nebo je o nich možné polemizovat," uvedl Štěch.

Chyběla vize

Prezident podle některých politiků pouze bilancoval a v jeho projevu chyběla vize do budoucnosti. „Místo projevu o hodnotách a směřování ČR prezident nabídl jen lehce komentovaný přehled zpráv za rok 2016, podporu ruské propagandy a Číny,“ sdělil na Twitteru europoslanec za TOP 09 Jiří Pospíšil.

Prezident Zeman ve vánočním poselství vyzdvihl ekonomickou situaci v Česku, kritizoval pokles investic

Číst článek

„Nezazněla žádná vize, ke které by země měla směřovat, žádné povzbuzení občanů k té či oné aktivitě, která by mohla učinit náš život lepším. Prezident pouze bilancoval, ale nikam nesměřoval. Pokládám proto jeho projev za promarněnou šanci,“ uvedl na Facebooku předseda TOP 09 Miroslav Kalousek.

Šéf KSČM Vojtěch Filip pak považuje proslov za vyvážený, k vládě by byl však kritičtější v otázce navyšování důchodů. „Až na jedno, nesouhlasím s tím, jak prezident hodnotil důchody. Jsem přesvědčen, že vláda mohla udělat mnohem víc," řekl předseda KSČM.

Od Masaryka po Zemana. Novoroční projevy všech prezidentů od roku 1935

Číst článek

Pozitivně naopak hodnotí Filip odmítavý názor prezidenta k dobrovolnému přijímání migrantů do ČR. S prezidentem se naopak neshoduje v bezvýhradně pozitivním náhledu na zvolení Donalda Trumpa prezidentem USA.

Shrnutí projevu prezidenta Miloše Zemana nabídl také poslanec KSČM Jiří Dolejš. „Zemanovo poselství: trochu volání po vládních a čínských investicích, trochu averze vůči muslimům a pobíračům dávek a hold Trumpovi,“ napsal na Twitteru.

Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme