Stánek s punčem vydělal na charitu rekordní částku, kvůli EET zřejmě naposledy

Rekordních 860 000 korun letos vydělal stánek s punčem, různými pochutinami a řemeslnými výrobky, který na vánočních trzích v centru Olomouce postavil spolek dobrovolníků Dobré místo pro život. Peníze z prodeje byly rozděleny 26 organizacím, jež se starají například o mentálně postižené děti, vozíčkáře, staré a nemocné lidi nebo matky s dětmi. Spolek letos stánek kvůli elektronické evidenci tržeb postavil zřejmě naposledy.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ředitel Českého rozhlasu Olomouc Josef Podstata nalévá punč

Ředitel Českého rozhlasu Olomouc Josef Podstata nalévá punč | Foto: Petra Ševců | Zdroj: Český rozhlas

„Z prodeje punčů byl čistý výtěžek 340 tisíc korun a zbývající část připadla na prodej výrobků, které ve stánku nabízely organizace, a na dary návštěvníků" řekla v pátek Věra Novotná ze spolku Dobré místo pro život.

Letošní výtěžek vánočního stánku s punčem je nejvyšší za sedm let trvání této charitativní akce. Loni se podařilo získat 740 tisíc korun.

Lidé si ve stánku Dobrého místa pro život mohli v předvánočním čase koupit nejen punč, ale také vánoční cukroví, čokolády, čaje a výrobky klientů organizací, mezi něž je výtěžek rozdělen.

Na potkání rozdáváme citlivé údaje, stěžují si podnikatelé. Na EET účtenkách jsou jejich rodná čísla

Číst článek

Role obsluhy se postupně zhostili například olomoučtí hasiči, fotbalisté, herci Moravského divadla Olomouc, házenkáři i zástupci několika firem či pracovníci olomouckého studia Českého rozhlasu.

Získané peníze spolek zaslal například na účet mateřské školy pro sluchově postižené děti, olomouckému zařízení Klokánek, sdružení rodičů a přátel postižených lidí Jitro, Dětskému centru DC 90 v Topolanech, hospici na Svatém Kopečku, mobilnímu hospici, dětskému domovu či Blanické školičce. Finanční pomoc dostalo i sdružení Debra ČR, které pomáhá lidem s nemocí motýlích křídel.

Novotná vážně uvažuje o tom, že příští rok už stánek na vánočních trzích v centru Olomouce neotevře. Od jara se má totiž nová povinnost elektronicky evidovat tržby vztahovat i na stánkový prodej.

EET zhorší papírování

„Na finančním úřadě mi nebyli schopní říct, zda se EET bude týkat i našeho stánku. Už teď je s provozem stánku obrovské papírování," uvedla Novotná. Elektronická evidence tržeb by podle Novotné byla velká komplikace, protože při obsluze charitativního stánku se vystřídá spousta lidí.

Tento stánek je na vánočních trzích jedinou akcí, kdy spolek Dobré místo pro život posílá peníze přímo na účty organizací. Spolek se podle Novotné zaměřuje spíš na podporu konkrétních projektů.

Dobré místo pro život je organizace dobrovolníků, kteří svůj volný čas věnují sociálně znevýhodněným skupinám v Olomouci. Dobrovolníci pro spolek pracují bez nároku na odměnu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme