Stanice ČT 1 přestala ráno vysílat svůj program

Česká televize nevysílá na prvním programu pravidelné ranní vysílání, místo toho na něm jde program ČT 2. Nikoho z nového vedení České televize se nám nepodařilo zastihnout, aby zdůvodnil, proč tomu tak je.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Generální ředitel ČT Jiří Hodač i ředitelka zpravodajství Jana Bobošíková mají své mobilní telefony vypnuté, v dosahu je pouze jejich hlasová schránka. Oba vedoucí pracovníci také nezvedají své pracovní telefony v České televizi.

Úterní večerní Události odvysílala Jana Bobošíková se svým týmem z pracoviště TV NOVA. V průběhu zpravodajství ze sportu, které už bylo vysíláno z Kavčích hor, ale diváci shlédli i krátké zprávy o dění kolem ČT z pohledu oponenující pražské redakce zpravodajství. Jejich Události se totiž šířily pouze prostřednictvím satelitů a kabelu a byly promítány na obřích obrazovkách před ostravským studiem ČT.

Poté, co se po poledni Bobošíková neúspěšně pokusila předat dvaceti pracovníkům zpravodajství výpovědi, prohlásila, že zbývá už pouze jedna možnost - vyklidit prostory redakce zpravodajství na Kavčích horách pořádkovými složkami.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání zahájila šetření, které ze dvou vysílání zpravodajství ČT je protiprávní a ?pirátské. Členové rady v této otázce nejsou zajedno.

Ke krizi v České televizi se během dne vyjádřilo mnoho osobností veřejného i politického života.

Ministr kultury Pavel Dostál vyzval Jiřího Hodače v zájmu uklidnění a řešení situace k odstoupení z funkce. Stejný názor zastává i skupina senátorů, která chce k situaci svolat mimořádné zasedání Senátu. Skupinu tvoří senátoři čtyřkoalice, nezávislý senátor Václav Fischer a za ČSSD zvolený nezávislý senátor Richard Falbr. Mimořádné

V ODS nejsou názory jednotné. Jiří Payne doporučuje Radě pro televizní vysílání, aby Hodače odvolala a vypsala nové výběrové řízení. Marek Benda naopak doporučuje Hodačovi odpůrce okamžitě propustit. A předseda mediální komise parlamentu Jiří Langer znovu odmítl svolat mimořádné zasedání této komise. Předseda KDU-ČSL Jan Kasal naopak prohlásil, že zůstane-li za takové situace mediální komise pasivní, nemá smysl aby existovala.

Se svým prohlášením podporujícím zaměstnance Kavčích hor odmítajících způsob volby svého nového vedení se připojili i režiséři některých filmů, které Česká televize právě vysílá. Prohlášení přečetl Jan Hřebejk před vysíláním svého filmu Pelíšky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme