Stanice ČT 1 přestala ráno vysílat svůj program

Česká televize nevysílá na prvním programu pravidelné ranní vysílání, místo toho na něm jde program ČT 2. Nikoho z nového vedení České televize se nám nepodařilo zastihnout, aby zdůvodnil, proč tomu tak je.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Generální ředitel ČT Jiří Hodač i ředitelka zpravodajství Jana Bobošíková mají své mobilní telefony vypnuté, v dosahu je pouze jejich hlasová schránka. Oba vedoucí pracovníci také nezvedají své pracovní telefony v České televizi.

Úterní večerní Události odvysílala Jana Bobošíková se svým týmem z pracoviště TV NOVA. V průběhu zpravodajství ze sportu, které už bylo vysíláno z Kavčích hor, ale diváci shlédli i krátké zprávy o dění kolem ČT z pohledu oponenující pražské redakce zpravodajství. Jejich Události se totiž šířily pouze prostřednictvím satelitů a kabelu a byly promítány na obřích obrazovkách před ostravským studiem ČT.

Poté, co se po poledni Bobošíková neúspěšně pokusila předat dvaceti pracovníkům zpravodajství výpovědi, prohlásila, že zbývá už pouze jedna možnost - vyklidit prostory redakce zpravodajství na Kavčích horách pořádkovými složkami.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání zahájila šetření, které ze dvou vysílání zpravodajství ČT je protiprávní a ?pirátské. Členové rady v této otázce nejsou zajedno.

Ke krizi v České televizi se během dne vyjádřilo mnoho osobností veřejného i politického života.

Ministr kultury Pavel Dostál vyzval Jiřího Hodače v zájmu uklidnění a řešení situace k odstoupení z funkce. Stejný názor zastává i skupina senátorů, která chce k situaci svolat mimořádné zasedání Senátu. Skupinu tvoří senátoři čtyřkoalice, nezávislý senátor Václav Fischer a za ČSSD zvolený nezávislý senátor Richard Falbr. Mimořádné

V ODS nejsou názory jednotné. Jiří Payne doporučuje Radě pro televizní vysílání, aby Hodače odvolala a vypsala nové výběrové řízení. Marek Benda naopak doporučuje Hodačovi odpůrce okamžitě propustit. A předseda mediální komise parlamentu Jiří Langer znovu odmítl svolat mimořádné zasedání této komise. Předseda KDU-ČSL Jan Kasal naopak prohlásil, že zůstane-li za takové situace mediální komise pasivní, nemá smysl aby existovala.

Se svým prohlášením podporujícím zaměstnance Kavčích hor odmítajících způsob volby svého nového vedení se připojili i režiséři některých filmů, které Česká televize právě vysílá. Prohlášení přečetl Jan Hřebejk před vysíláním svého filmu Pelíšky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme