Stanice technické kontroly jsou samy pod kontrolou

Dnešním dnem začalo napojování víc než tří set Stanic technické kontroly na internetový systém ministerstva dopravy. Do systému elektronického dohledu se zapojilo prvních 33 Stanic technické kontroly. Proces by měl být ukončen na konci roku. Měl by snížit riziko podvodů, kterých se některé stanice dopouštějí - do silničního provozu se pak dostávají auta, která nevyhovují technickým podmínkám.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nákladní automobil | Foto: Fotobanka stock.xchng

Jeho fungování Radiožurnálu vysvětlil Josef Pokorný z Ministerstva dopravy: "Bude fungovat na principu internetové aplikace, kdy Stanice technické kontroly nebude moci provést pravidelnou technickou prohlídku bez toho, aby se přihlásila ne server ministerstva dopravy. Tam se budou zaznamenávat všechny informace o činnosti této stanice."

Podle Jiřího Rejmona z Profesního sdružení STK ale internetová databáze, která by měla umožnit průběžnou kontrolu a znemožnit falšování dokumentů, prohřešky nevyloučí: "Nejzávažnější jsou ty, když auto vůbec nepřijede na stanici. To ale podle našeho názoru tento systém zatím neodstraní. To by měl snad odstranit až kamerový systém, kdy by mělo dojít k zásadní změně."

Od 1. října přibude do systému ministerstva dopravy dalších 30 procent Stanic technické kontroly a zbývající se pak připojí 1. listopadu. Celkem v Česku funguje přes 330 STK.

Petr Jansa, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme