Stanislav Gross se neobává terorismu v době summitu NATO

Ministr vnitra Stanislav Gross tvrdí, že České republice teroristické útoky kvůli pražskému summitu NATO nehrozí. I při zvýšených bezpečnostních opatřeních o žádné takové možnosti, podle Grosse nemají naše odborné orgány z resortu vnitra, obrany a zahraničí informace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stanislav Gross | Foto: Vladislav Kulhavý

"V tuto chvíli nemáme k dispozici žádnou potvrzenou informaci o tom, že by se v České republice chystal nebo plánoval nějaký teroristický útok," zdůraznil Gross.

Přehrát

00:00 / 00:00

S. Gross k summitu NATO

Podle něho má být v Praze v době summitu několik desítek demonstrací. Ohlášeno je 40 akcí. Pokud budou jejich účastníci vystupovat pokojně a neporušovat zákon, nevidní na demonstracích ministr nic špatného. V případě násilností musí být policie připravena problémy zvládnout, poznamenal.

Zpřísní se i režim na hranicích. Podle rozkazu policejního prezidenta je připraven celý systém kontrol, které budou na státních hranicích, uvedl ministr. Jde o opatření podložená legislativou o policii a pobytu cizinců a policie je využívá. "V tuto chvíli se dá předpokládat, že budou tyto nástroje využívány poněkud častěji," zdůraznil Stanislav Gross.

Milan Kopp, Dana Jaklová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme