Stanislav Nekolný z ANO se stal novým zastupitelem Prahy. Ve funkci nahradil Petra Stuchlíka

Novým zastupitelem Prahy se ve čtvrtek stal Stanislav Nekolný (ANO). V zastupitelstvu nahradil lídra ANO v loňských volbách Petra Stuchlíka, který mandát složil 19. června. Nekolný do rukou primátora Zdeňka Hřiba složil na začátku zasedání slib zastupitele. Poslední výměna v pražském zastupitelstvu se konala v dubnu, kdy Martin Arden nahradil Tibora Vansu (oba Piráti).

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stanislav Nekolný z hnutí ANO se stal pražským zastupitelem místo Petra Stuchlíka (ANO). | Zdroj: facebook hnutí ANO

Nekolný byl minulý týden zvolen radním Prahy 18, kde má na starosti dopravu, životní prostředí a sport. Byl prvním náhradníkem na kandidátce ANO, ve volbách skončil na 13. místě.

‚V politice nemůžu posouvat věci k lepšímu.' Stuchlík končí na pozici pražského zastupitele i v ANO

Číst článek

Stuchlík na jednání požádal o vystoupení. Zastupitelé jeho žádosti vyhověli. „Za ten rok jsem pochopil, že práce, kterou tady děláte, je neskutečně těžká. Ať máte sebelepší úmysly a nápady, vždy proti vám stojí někdo, kdo má jiné myšlenky. Já jsem se rozhodl odstoupit proto, že jsem se tu necítil jako ryba ve vodě,“ řekl Stuchlík.

Zastupitelům popřál, aby vydrželi. „Pokud vás něco nebaví, nemá smysl to dělat,“ dodal. Poté nabídl svou profesní kvalifikaci, pokud budou zastupitelé někdy potřebovat.

Letos v pražském zastupitelstvu kromě Vansy skončil na začátku dubna také starosta Prahy 5 Daniel Mazur (Piráti), kterého nahradil zastupitel Prahy 11 Ladislav Kos mladší (Piráti). Mandát složila v únoru také zastupitelka Kamila Matějková (Praha Sobě). Její místo obsadil radní Prahy 7 Jakob Hurrle (Praha Sobě). 

Pražské zastupitelstvo má 65 členů a většinu 39 hlasů má koalice Piráti, Praha Sobě a Spojené síly pro Prahu (TOP 09 a STAN).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme