Polčák v kauze Vrbětice nepochybil, rozhodla Česká advokátní komora. Řešila celkem tři stížnosti

Česká advokátní komora neshledala žádné pochybení u europoslance STAN a advokáta Stanislava Polčáka v kauze Vrbětice. Informovala o tom ve čtvrtek mluvčí komory Iva Chaloupková. Polčák původně žádal jako advokát odměnu za právní pomoc, kterou poskytl obcím při získání zákonného odškodného za výbuch muničních skladů ve Vrběticích na Zlínsku v roce 2014.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stanislav Polčák

Stanislav Polčák podle advokátní komory nepochybil v kauze Vrbětice | Zdroj: Profimedia

Sedmdesátičlenná kontrolní rada Česká advokátní komora řešila ve druhé polovině května tři stížnosti proti Polčákovi. „Stížnosti podaly tři fyzické osoby a souvisely s jeho poskytováním právních služeb obcím z okolí vrbětických muničních skladů,“ uvedla mluvčí komory Iva Chaloupková.

Polčák žádal miliony po obcích u Vrbětic, které získaly odškodnění. ‚Šlo o řádnou smlouvu,‘ tvrdí

Číst článek

Žádné pochybení se ale podle ní neprokázalo. „Kontrolní rada neshledala stížnosti důvodnými,“ informovala mluvčí.

„Kontrolní rada ČAK hodnotila jednání advokáta striktně z hlediska toho, zda postupoval v souladu se zákonem o advokacii, etickým kodexem a dalšími stavovskými předpisy,“ doplnila.

Polčák žádal jako advokát odměnu za právní pomoc, kterou poskytl obcím při získání zákonného odškodného za výbuch muničních skladů ve Vrběticích na Zlínsku v roce 2014.

Odměna za právní pomoc

Server Seznam Zprávy v březnu uvedl, že Polčák měl od čtyř obcí dostat celkem 7,75 milionu korun za právní pomoc při získání odškodného za výbuch skladů ve Vrběticích.

Vážení čtenáři a čtenářky, velice se omlouváme za více než devítihodinový výpadek, který byl způsobený technickou závadou, již jsme nemohli ovlivnit, ani opravu urychlit. Děkujeme za pochopení a trpělivost. Redakce serveru iROZHLAS.cz

Politik se ohradil proti tvrzením, že šlo o provizi za prosazení zákona o odškodnění. Zdůraznil, že starostové mu odměnu ve výši 2,5 procenta z částky, kterou obdržely obce - tedy ze zhruba 350 milionů - sami navrhli a výše je mnohem nižší, než umožňují advokátní tarify.

Podle Polčáka šlo o náročnou advokátní práci, která trvala řadu měsíců. Po zveřejnění případu se ale odměny vzdal a odstoupil z pozice místopředsedy STAN.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme