Staré teplotní rekordy znovu nevydržely

Teplotní rekordy dnes opět padly v Praze a Českých Budějovicích. Teploměr v pražském Klementinu ukazoval 32 stupňů. Dosavadní nejvyšší teplota byla po čtyřiasedmdesáti letech překonána o půl stupně. Meteorologové v Českých Budějovicích naměřili ještě o dvě desetiny vyšší teplotu. Obě stanice upozornily, že hodnota dnes nemusí být ještě konečná. Další vzestup lze ještě očekávat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Děti u fontány v Prostějově | Zdroj: ČTK

Také ve východních Čechách se přepisovaly tabulky rekordů, jak v Pardubicích tak v Hradci Králové. "Co se týká Hradce, tak nejvyšší teplota tak byla zjištěna na Novém Hradci, a to 32,9 s tím, že stávající teplota pro dnešní den byla pro Hradec 30,4 z roku 1998 a v Pardubicích bylo zatím z posledního měření z páté hodiny odpoledne 31,6. Pardubice měly pro tento den z roku 1999 29,9 stupňů, takže obě stanice rekord překonaly," přiblížil Tomáš Popelka z Českého hydrometeorologického ústavu v Hradci Králové.

Vilém Janouš, Martin Pařízek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme