Staré teplotní rekordy znovu nevydržely

Teplotní rekordy dnes opět padly v Praze a Českých Budějovicích. Teploměr v pražském Klementinu ukazoval 32 stupňů. Dosavadní nejvyšší teplota byla po čtyřiasedmdesáti letech překonána o půl stupně. Meteorologové v Českých Budějovicích naměřili ještě o dvě desetiny vyšší teplotu. Obě stanice upozornily, že hodnota dnes nemusí být ještě konečná. Další vzestup lze ještě očekávat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Děti u fontány v Prostějově | Foto: ČTK

Také ve východních Čechách se přepisovaly tabulky rekordů, jak v Pardubicích tak v Hradci Králové. "Co se týká Hradce, tak nejvyšší teplota tak byla zjištěna na Novém Hradci, a to 32,9 s tím, že stávající teplota pro dnešní den byla pro Hradec 30,4 z roku 1998 a v Pardubicích bylo zatím z posledního měření z páté hodiny odpoledne 31,6. Pardubice měly pro tento den z roku 1999 29,9 stupňů, takže obě stanice rekord překonaly," přiblížil Tomáš Popelka z Českého hydrometeorologického ústavu v Hradci Králové.

Vilém Janouš, Martin Pařízek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme