Staroměstské náměstí chrání betonové bloky. Bezpečnostní opatření doporučila policie

Vedení hlavního města nechalo na Staroměstské náměstí nainstalovat betonové bloky. Umístěny jsou v dolní části u Pařížské ulice. Praha je tam nechala dát na základě doporučení policie. Podle magistrátu jde o preventivní opatření proti teroristickému útoku vozem. Bloky se ale objeví i v dalších ulicích.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Praha umístila na Staroměstské náměstí betonové bloky. Bezpečnostní opatření doporučila policie | Foto: Michal Kamaryt | Zdroj: ČTK

Místo na bloky vybrala Praha vzhledem k tomu, že se v místě pohybuje velké množství lidí. „Betonové bloky na Staroměstském náměstí vydrží delší dobu,“ řekl pro Český rozhlas Regina mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Vláda chce zvýšit bezpečnost letišť, rozšíří systém rozpoznávání obličejů

Číst článek

„Od dnešního dne instaluje Správa služeb betonové bloky i v Maiselově a Jeruzalémské ulici. V těchto ulicích by měly betonové bloky vydržet nejméně po dobu židovských svátků,“ doplnil.

Opět jde podle něj o preventivní bezpečnostní opatření na doporučení policie. Instalované bloky patří městu, pořízení stálo několik desítek tisíc korun.

Betonové bloky jsou v ulicích kvůli teroristickým útokům vozem, ke kterým v Evropě došlo. Vozy vjely do obyvatel mimo jiné ve Finsku, Španělsku nebo v Německu. K útoku vozem došlo i v Anglii.

Praha umístila na Staroměstské náměstí betonové bloky. Bezpečnostní opatření doporučila policie | Foto: Michal Kamaryt | Zdroj: ČTK

Filip Titlbach Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme