Na Staroměstském náměstí v Praze se za zvuků hudby ze Tří oříšků pro Popelku rozsvítil vánoční strom

Na Staroměstském náměstí v Praze se v sobotu odpoledne rozsvítil vánoční strom. Slavnostní okamžik si nenechaly ujít tisíce lidí, kteří zaplnili i přilehlé ulice. Centrum metropole letos zdobí třiadvacetimetrový smrk z Rynoltic v Libereckém kraji, který rostl na zahradě rodinného domu 61 let. Rozsvěcení stromu provázely technické potíže. Napoprvé se tisíce světel nerozzářily, muselo se odpočítávat podruhé. Až po chvíli se pak smrk rozsvítil.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O doprovod se postarala hudba z pohádky Tři oříšky pro Popelku, také ozdoby jsou tentokrát s motivy z pohádek. Pod stromem nechybí tradiční dřevěný betlém. Strom slavnostně rozsvítili primátor Zdeněk Hřib (Piráti) a herec Pavel Trávníček, který ve slavné pohádce ztvárnil Popelčina prince. Právě motivy z českých pohádek jsou tématem letošních pražských vánočních trhů.

Znovu se tisíce světel na stromku rozsvítily v 17.30, kdy hudbu Karla Svobody nahradila skladba od amerického skladatele filmové hudby Johna Williamse Somewhere In My Memory.

Rozsvícení vánočního stromu za půl milionu. ‚Jde o profesionální organizaci,‘ hájí akci exprimátor Kladna

Číst článek

Střídat se pak budou při opakovaném rozsvěcení stromu po hodině až do 21.30. Stejný program si návštěvníci Staroměstského náměstí mohou užít až do 6. ledna, kdy vánoční trhy končí.

Každý den ožije Staroměstské náměstí kulturním programem. Na pódiu se za 37 dnů konání trhů vystřídá 150 vystoupení. Na náměstí budou fotokoutky se saněmi nebo Popelčiným střevíčkem. Novinkou letošních trhů je snaha o snížení ekologické zátěže. Kelímky, tácky a tašky budou z kompostovatelného materiálu.

Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) chce nechat prověřit výběrové řízení z roku 2016 na pronájem Václavského a Staroměstského náměstí společnosti Taiko k pořádání trhů.

„My jsme si jisti, že výběrové řízení v roce 2016 bylo transparentní. Jestliže je to přáním pana primátora výběrové řízení prověřit, tak my to jedině vítáme, protože zase čelíme nedůvěře ze strany vedení města a není to příjemné,“ řekl Libor Votruba ze společnosti.

Taiko pořádá vánoční trhy v centru metropole od roku 2004. Před čtyřmi lety dostali pořadatelé výpověď, protože smlouvu vedení města považovalo za nevýhodnou. Ve výběrovém řízení však společnost opět uspěla. Každý rok platí městu za pronájem čtyři miliony korun.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme