Staroměstské náměstí zdobí Velký Karel

Napětí spojené se summitem NATO po jeho skončení vystřídala v Praze předvánoční atmosféra. Lidí dnes v centru města očividně přibylo, chodí po obchodech, nakupují vánoční dárky. Na Staroměstském náměstí byll vztyčen téměř 30metrový smrk z Velkých Karlovic na Vsetínsku přezdívaný tamními lidmi jako Velký Karel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

poslední chvíle Velkého Karla | Foto: Lukáš Machalínek

Někteří obchodníci odstraňují bednění kolem výloh, jiní ale mají až do neděle zavřeno. Odvolána byla i mimořádná bezpečnostní opatření, neplatí ani dopravní omezení a vlaky metra na trase C opět zastavují ve stanici Vyšehrad.

Ohlášené demonstrace anarchistů se už dnes nekonaly, policejní posily jedou domů. Vozy pražských služeb rozvážely na obvyklá místa betonové odpadkové koše, které kvůli předpokládaným pouličním bitkám z ulic centra stáhly.

Bezmála třicetimetrový smrk z Velkých Karlovic na Vsetínsku zdobí od soboty chvil Staroměstské náměstí. Strom zhruba polovičních rozměrů přispěje k vánoční atmosféře na Václavském náměstí.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Jedlička: Vánoční strom v Praze

Milan Kopp, Jana Zemanová, Miroslav Jedlička Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme