Starosta Hranic je zaskočen prodejem parcely

Starosta Hranic na Moravě Rudolf Novák ani právní zástupce města do dnešního dne nemají oficiální zprávu o tom, že by firma Philips odkoupila od Markéty Regecové sporný pozemek v tamní průmyslové zóně. Uzavření obchodu včera potvrdil právní zástupce majitelky Petr Kšáda.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Firma Philips mohla odkoupit pozemek na základě smlouvy s městem v případě, že tak město neučinilo do konce loňského roku. Starosta Novák říká, že žádnou kupní smlouvu nepodepisoval, a skutečností, že k prodeji došlo bez jeho vědomí, se cítí zaskočen.

Podle informací Českého rozhlasu, které ovšem oficiálně nikdo nepotvrdil, se do posledních jednání o prodeji pozemku Markéty Regecové kromě firmy Philips zapojil i Czech invest. Veškeré podrobnosti týkající se kupní smlouvy a ceny zatím zástupci Philipsu i právník Regecové přísně tají. Spekulativní je i úvaha o tom, zda Philips bude uplatňovat penále po hranické radnici za nedodržení smlouvy, podle které měly být všechny pozemky vykoupeny do konce roku 2000. Tím by se mu totiž peníze za pozemek Regecové mohly vrátit.

Marika Táborská, Jana Zemková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme