Starosta Krnova o stoupajícím počtu rasistických útoků

O stoupajícím počtu rasistických útoků ve městě chce dnes jednat starosta Krnova s policisty. Napětí eskalovalo po nedávném případu, kdy trojice maskovaných mladíků napadla baseballovými pálkami stejně početnou skupinku Rómů. Krnovští Rómové obviňují policii, že podobné incidenty neřeší dost razantně. Rómský poradce krnovské radnice říká, že útok pálkami chtěli strážci zákona smést ze stolu jako přestupek a až na jeho nátlak případ šetří jako trestný čin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krnovská radnice | Foto: Krnov

S tím ale nesouhlasí policejní mluvčí Lucie Krašteničová. "Policie hned začala tuto věc šetřit jako podezření z trestného činu a to minimálně výtržnictví a poškozování vizí věci, Z toho vyplývá, že jsme tuto událost rozhodně nezačali vyšetřovat jako přestupek."

Ještě před napadením Romů neznámí vandalové počmárali hákovými kříži zdejší synagogu. Krnovští Rómové nezakrývají, že mají strach vycházet na ulici. Matka zbitého šestnáctiletého Marka agresivitu útočníků nechápe. "Kluk byl celý vyděšený, když je napadli skini, že měli kukly na hlavách, baseballové pálky. Co si o tom máme myslet?"

Markéta Kaclová, Andrea Čánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme